Wykradziony email, a sprawa bezpieczeństwa - telefon konto google
#1
Dzień dobry,
jak pisałem już w wątku o netii gdzie dużo osób jak ja ma problem z wyciekiem stoję teraz przed pewnym dylematem.

Zmieniam telefon z Winphone na Android i w związku z tym mam pytanie. Do pełnego korzystania z telefonu potrzeba skorzystać z konta wielkiego brata.

1. Mój email jest w necie, a dzięki 3-4 email dziennie widzę, że aktywnie sobie krąży (wszystko jest w spam). Czy istnieje spore ryzyko korzystania z takie email/konta na nowym telefonie? Mam hasło z generatora, którego nawet ja nie pamiętam, 2 urządzenia jako zaufane i oczywiście dwu-etapowa weryfikacja. Dlatego nigdy nie loguje się nigdzie indziej niż na swoim komputerze., zawsze to ustawiona poczta w telefonie i podpięta skrzynka w Win10.
2. Czy lepiej założyć nową skrzynkę i przenieś kalendarz, kontakty i emaile na nią? Taki ruch wiązałby się z zmianą starego email na ogromnej ilości serwisów.
3. Zmiana email na nowy to też inne podejście do skrzynki, skorzystałbym z możliwości tworzenia aliasy i podzielił je na strony, instytucje, sklepy itp. czy to dobre rozwiązanie? Kosztowałoby mnie to dużo czasu, ale jeśli istnieje ryzyko to wolę jednak pomęczyć się z 2-3 weekendy.

Telefon będzie pewnie zabezpieczony przez czytnik linii papilarnych, bo też nie lubię aby mi ktoś tam zaglądał.

Liczę na jakieś rady lub może inne propozycje, albo nawet sugestie. Może ja za bardzo się przejmuje, ale wolę nie ryzykować.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#2
Zmień lepiej, już dla zasady. Będziesz dostawał phising albo coś innego i jeszcze przypadkiem klikniesz.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Jeśli wypada zmienić to czy aliasy to dobry pomysł na zabezpieczenie się?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Ja bym zrobił nowe konto tylko dla telefonu...nie mam aktywnej skrzynki na googlach poza tą przydzieloną dla potrzeb rejestracji...na marginesie to druga taka skrzynka, bo nie pamiętałem hasła do pierwszej i nawet nigdy na nią nie wszedłem...na tę drugą od 2 miesięcy też nie. Wiem, że to nie rozwiązuje wszystkiego, ale jest to jakiś sposób Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Ja myślę, że jednak zrobię drugie konto, w gmail można je dać pod jedno logowanie tylko muszę zobaczyć jak to jeszcze działa. Nie chce mi się tyle stron zmieniać, ale instytucje, banki oraz te drażliwe dam sobie na nowym jednak.

Konto to jedno, podzielę je jednak na nim na aliasy bym się nie mylił.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Co do skrzynki gmail , ja osobiście nie polecam , nie wiem czy tylko ja tak mam ale przychodzi mi dużo spamu , ja mam dwie skrzynki , jedną właśnie na gmail że względu na sklep play , rozumiem że ty też potrzebujesz ją właśnie do tego?
Do wszelkiej innej korespondencji  korzystam z outlooka i sobie chwale , zero syfu.

Odpowiedz
#7
U mnie na gmailu też jest sporo spamu, ale leci tam gdzie powinien, właśnie do spamu.
Rzadko się zdarza, aby klasyfikował coś źle.. a jednak kiedyś kilka razy popełniłem ten błąd, że maila gdzieś publicznie podawałem (ba, teraz już to olewam) no i spamerzy mają pożywkę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości