Czy wystarczy zapora systemowa ?
#1
jak myślicie czy mojemu znajomemu wystarczy W7 zapora systemowa i Avast a potem zmieni na avirę czy jednak cza mu dać jakąś inną zapore ?
Odpowiedz
#2
natarcie napisał(a):jak myślicie czy mojemu znajomemu wystarczy W7 zapora systemowa i Avast a potem zmieni na avirę czy jednak cza mu dać jakąś inną zapore ?


Creer używa Defensewalla i zapory Win7.

Jeżeli twój kolega jest zielony i nie chce się nauczyć czegoś w tym temacie to lepiej tak zostawić.
Jeżeli nie, to można zaproponować mu dodatkowo GeSWalla lub zamiast zapory Win7, firewalla z HIPS (OA, Outpost, Comodo).
GW właściwie skonfigurowany nie wymaga obsługi poza odizolowaniem znanych programów przed instalacją.
Odpowiedz
#3
hmm bo to tak na miesiąc bo ma NIS ale NIs nie działa na windows 7 i chce poczekać aż wyjdzie 2010 NIS
Odpowiedz
#4
mimo ze zapora systemu WIN7 jest niby lpesza od XP ja bym cos dorzucil dmuchalbym na zimne dolozylbym comodo bez AV do tego AvastajednakSmile
Odpowiedz
#5
natarcie napisał(a):hmm bo to tak na miesiąc bo ma NIS ale NIs nie działa na windows 7 i chce poczekać aż wyjdzie 2010 NIS


NISa może spokojnie używać z GW tym bardziej, że nie posiada on hipsa i gdy AV z Sonarem przepuszczą wira (a mnie się to zdarzało), to nie będzie on w stanie nic zrobić Smile
Odpowiedz
#6
GeSWall+ avast/Norton +zapora w7/zapora NIS
dobrze ?
gdy on instaluje GeSWall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

takie coś wyskakuje jest to wersja pobrana z pcword.pl
Odpowiedz
#7
Najlepiej antywirus niech bedzie nawet Norton, Firewall z HipsemComodo z Defence + bez AV lub OA za free lub Outpost free 2009 zamiast firewalla systemowego+ geswall jesli chcesz miec program z piaskowinicaSmile
Odpowiedz
#8
natarcie napisał(a):GeSWall+ avast/Norton +zapora w7/zapora NIS
dobrze ?
gdy on instaluje GeSWall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

takie coś wyskakuje jest to wersja pobrana z pcword.pl


Znakomicie się rozumiemy Smile

Najlepiej pobrać najnowszą wersję GW stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można również skopiować reguły Pro (dodatkowe) i zrestartować system:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nawet jeżeli nie używa się reguł Pro w GW, to w połączeniu z AV i firewallem ochrona jest również na wysokim poziomie. Izolowane są przeglądarki i najważniejsze elementy sytemu a każdy niepewny plik (MP3, crack itp.) można otworzyć prawoklikiem w izolacji. Jeżeli pojawi się komunikat o ataku to znaczy, że jest wirus a AV go nie wykrywa.
Odpowiedz
#9
Pamiętam, jak ktoś kiedyś mówił, że zapora systemowa po skonfigurowaniu jest b. dobra. Mógłby ktoś podać przykład takiej konfiguracji?
Odpowiedz
#10
Kizi napisał(a):Pamiętam, jak ktoś kiedyś mówił, że zapora systemowa po skonfigurowaniu jest b. dobra. Mógłby ktoś podać przykład takiej konfiguracji?


Jasne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Vista/Win7)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(XP)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
Ja tak kiedyś pisałem kilkakrotnie i dalej jestem tego samego zdania,na jednym z kompów mam win xp firewall(ustawienia właśnie według chłopaków z wildersów)plus avira free i odpowiedni hardening systemu + przeglądarka
i jestem czysty oczywiście dodatkowo porzadnie ustawione xp antispy,seconfig xp,wwdc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości