Klawiatura mechaniczna/myszka
#1
Witam.

Wiem że są lepsze fora ale mimo to napisze ten post Grin
Obecnie jako zapalony gracz szykuje sie na zakup mechanicznej mechanicznej klawiatury.

Na oku mam parę modeli

Qpad 85- RedMX
Qpad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Corsair k70 speed MX

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Albo coś makrami bo nie tylko gram w strzelanki Grin
Corsair 95 lub Rog Claymore który ma wejść w produkcje niebawem Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#2
Hej! nie mam, ale też się zastanawiam (bardziej jednak do pisania - ta którą kupiłem to niewypał). Jak ma ktoś doświadczenie to niech da znać Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
No te co ja napisałem to są najlepsze z najlepszych... najczęściej używają ich gracze z czołówek.

I jeszcze Razer ale nie biorę ich pod uwagę dlatego że smaruje swoimi rzeczami jako sponsoring żeby wmawiać że ich sprzęt jest cool nawet gdy nie jest.....
Mają 2-3 produkty zajebiste Razer Nage, Razer DeathAdder, i tą klawiaturę Blackwidow reszta to gnit szczególnie te ich słuchawki zbebechamiza 80zł w cenie 400~


Tutaj masz zbiór starych fotek jak top gracze ze SC2 pokazują swoje stacje Grin
+ Opis akcesoria pod zdjęciem <3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Planuje zakupić Razer Nage do mmo oraz jakąś inną mniejszą, przyjemną dla ręki do strzelanek i zręcznościówek.
tu mam 2 modele na oku G502 czyli podrasowany G9x albo kupić Zowie FK2 oraz jedną z klawiatur z powyższej listy <3

I powinno być miodzio ale to za 2 miechy puki co inne wydatki mnie gonią obecnie siedzę na Razer Lachesis 5600.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Do gier tak, do pisania mechaniki się nie nadają, choćby ze względu na hałaśliwość (no chyba, że zawsze ze słuchawkami na uszach).
Odpowiedz
#5
Jestem jednym z ludzi którzy testują różny sprzęt gamingowy i mogę coś podpowiedzieć:

Co do klawiatur:
Klawiatury mechaniczne mogą posiadać różne rodzaje przycisków firmy Cherry MX , Kalilh i Greetech każdy z nich posiada bardzo podobną budowę różni się tylko siłą nacisku , dzwiękiem , feedbackiem (jak klika się czy czuć coś przy naciśnięciu itp)
Różnice można zobaczyć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kalilchy to podrobiona wersja cherry mx z troche słabszą jakością a greetech występuje tylko w tańszych klawiaturach np A4tech bloody (które też posiadają teraz przyciski mechaniczno-optyczne)

Najlepiej to wybrać typ przełączników jakie sie chce a potem szukać klawiatury z tymi przełącznikami która nam sie spodoba:
Blacki (do grania ciężko się wciskają)
Redy (do grania)
Brown'y (do grania/pisania.. mają taki punkt gdzie odczujesz tak jakby ziarenko piasku w czasie aktywacji)
Blue (klikające głośne do pisania i grania jak ktoś lubi jak czuć i słychać.... twarde w nacisku)

Blackwidow ma kalilhy przebrandowane na Razer w nazwie a tak to to samo tylko że są zielone (mają taki sam klik co MX blue lecz ciężej się wciskają i mają troche inny klik). Klawiatura to mocna strona razera jak ci się podoba i chcesz wydać 700-900zł to czemu nie lecz trzeba ją czyścić bo keycapsy przy dużej ilości odpadów mogą się blokować.

firma qpad ma też dobre klawiatury:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

cm storm też robi dobre a tańsze :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz tesoro jeśli ktoś chce trwałości i np obudowy jak i przycisków (szczotkowane aluminium)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Co do myszy :
W co grasz czy to są gdy casual czy competetive? MMO Fps czy ogólnie w gry?
Mysz naga którą podałeś posiada sensor laserowy który nie jest ani optykiem ani laserem (optykiem z podświetleniem powierzchni podkładki laserowym zamiast normalnej LED) gdyż używa techniki (doppler shift)
Może to troche wyjaśni

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Używa 2 laserów na każdą oś jest czuły na zabrudzenia gdyż czasem przy dużej ilości nie zczytuje punktów z jednej osi potrzeba do niego hard pada (lepiej na nich działa każdy laser bo nie zbiera tyle bezużytecznych informacji o trackingu) nie można na nim zrobić pamięci mięśniowej gdyż występuje akceleracja negatywna / pozytywna ("error versus speed" czyli 10 cm przy wolnym ruchu da 10cm na monitorze... ale 10 cm szybko da 8cm na monitorze lub 12cm w zależności ile pikseli zgubi sensor przy ruchu).
Dlatego dla fps polecane są myszki optyczne. Myszki mmo też posiadają sensor optyczny (3988) corsair scimitar np taki ma:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie patrz się na rzeczy co używają sportowcy oni na każdym sprzecie zagrają ale oni mają sponsorów są zmuszeni grać na tym co im dadzą nawet gdy takie coś jest nieporęczne dla nich lub działa poprostu źle

Razer deathadder który podałeś posiada sensor optyczny 3989 (który jest sztuczne podbity z 6400 do 10k dpi) i posiada smoothing (wygładzanie lini oraz imput lag przy większych dpi) sterowniki synapse przez jednych są wychwalane przez drugich znienawidzone ze względu na możliwość konfiguracji myszy jak i ze względu na to że w czasie gdy są włączone można odczuć lag kursora... Razer ten posiada też predykcje (prostuje linie w celu zatuszowania szumów sensora) co przekłada się np na takie wykresy:
sensor da (3989)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zamiast takich w myszy g502 (sensor 3366 logitecha ):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Każda zowie posiada dobry kształt (możliwość wyboru bo są dostępne inne wersje) sensor 3310 z pewnym bugiem który występuje raz na rok (po podniesieniu myszki nad podkładką i w powietrzu przesuwanie jej pod skosem kładąc myszke sensor zgłupieje).
Dobre parametry słaba rolka (np 2 schodki to 1.5 scrolla ) :
Obrazuje to film :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pamiętaj produkty razera nie są trwałe np w razerze DA występuje często problem double clicku po upływie gwarancji ślizgacze są słabej jakości i nie nadają się do ponownego użycia w przypadku rozkręcenia myszy (by naprawić double click) no i scroll nieznanej firmy z czasem się psuje. Razer naga ma to do siebie że ten sensor z czasem może sam od siebie przestać działać sam się jeszcze zastanawiam nad jego kupnem.

Czasem mysz za 100zł jest lepsza niż ta za 400 pamiętaj o tym przy wyborze... Jakbyco to czasem tu jeszcze zaglądne


@EDIT @up
Do pisania jak najbardziej mechaniki zamiast membranowych (wybierać tylko green lub blue). Jedni lubią dzwięk klawiszy inni nie to kwestia gustu po to są O-ringi
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz
#6
Dokładnie
Zapomniałeś o nowych MX Speed od Corsair co mają bardzo słaby punkt nacisku i skok nacisku jest aż 2x mniejszy w porównaniu do wszelakich innych..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja mam małe drobne ręce trochę większe od kobiecych ^^ Więc mechaniczne mogą mnie trochę irytować z racji na te duże guzi i skok nacisku, dlatego siedzę na SideWinder x6 bo nie jest tak płaska jak w laptopach ale też nie tak duże guziki jak w tradycyjnych.

Obecnie to mogę się pochwalić sporymi osiągnięciami chodź te gry nie są popularne. lub nie były w tych czasach kiedy grałem to są trudniejsze i wymagają więcej umiejętności:

Mam około 12=15 tytułów z cyklu top 1-5 gracz na w publicznych grach/serwerach jak i prywatnych, gdzie jest niby mniej graczy to więcej jest tam wyjadaczy z prawdziwego zdarzenia.

Od gier przeglądarkowych typu Plemiona
Do strzelanek bardziej zręcznościowych i trudniejszych niż pospolity CS typu Gunz:Thue Duel
W MMO i pochodnych RPG / MOBA również

Pare screenów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
Jeśli chcesz myszkę która waży do 100g to wybierz coś z zowie jeśli nie używasz dpi większego niż 1600 oraz jesteś gotowy na katowanie przycisków głownych (są one twardsze od omronów bo tam są huano blue) podczas gry w MMO a w fps to sensor powinien być dobry jeśli nie robisz ruchów powyżej 4.5m/s (180IPS) przyciski powinny być świetne do tapowania. Licz się z tym że sterowników nie ma oraz bierz tylko by BENQ bo mają naprawione opóźnienie przycisków

Jeśli chcesz myszke powyżej 100 do 130g to masz wybór Razer DA (pamiętaj że nie są trwałe) (opisałem wyżej) oraz logitech g502 (który ci polecam) bo masz szczupłe ręce. Przyciski to omrony 20mil kliknięć sensor do 12tyś dpi (w tym roku jest wychwalany za brak negatywnych mechanizmów tuszujących ruch kursora i jest instalowany teraz w najnowszych egzemplarzach przez większość firm ) oraz ma dużo przycisków i przyciski dpi oraz gshift (podwaja ilość przycisków które masz w myszce) (trzymając gshift masz zupełnie inne makro pod tym samym przyciskiem co wcześniej). Ma dostrajanie wagi. Ślizgacze teflon i rolke typu freemode (rusza się bez oporu z tą opcją aż sama nie stanie bądź jej nie zatrzymasz). W fps może się troche tłuc ta rolka ale poza lekkim pukaniem to nic się nie dzieje

Jeśli chcesz dużo przycisków (typu klawiaturka) oraz chcesz się borykać z wagą +130g to masz do wyboru Razer Naga, logitech g600 lub corsair scimitar (bał bym się kupować nagi ze względu na sensor gdyż trzeba mieć do niego specjalną podkładke. Mimo to że działa NAJLEPIEJ na wszystkich stopniach dpi i ma większe parametry to ma pare błędów (z-axis bug i akceleracja opisana wyżej)). Wszystkie te myszki mają tą samą jakość i funkcjonalność (ja na przykład będę kupował nage właśnie dla sensora i klawiaturki). Kupując mysz mmo bądź świadom że chwycenie tej bestii jest problematyczne i w fps możesz troche na tym ucierpieć...

Co do klawiatur to jeśli chcesz lekkie przyciski to polecam tylko MX redy naprawde dobre sam je mam i teraz na nich pisze w zasadzie to same się wciskają oraz mają anti-ghosting (mogę całą klawiature naraz wcisnąć i będzie zarejestrowane wszystko). Membranowych nie wybieraj bo to jest katorga nawet do pisania gdy poczujesz mechaniczne klawisze to już nie wrócisz do klawiatur za 20zł... Na redach polecam qupad MK 50 lub 70 lub 85 lub zowie celeritas red jak dopadniesz gdzieś jeszcze. Jeśli nie trzeba ci podświetlenia to cokolwiek weźmiesz na redach będzie ok
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz
#8
Czyli to wszystko co już wiem i dobrze sobie dobrałem Grin

MMO / RPG: Razer Naga
Strzelanki / zręcznościówki: Zowie albo g502

Klawiatura MM0 + Shotery Rog Claymore
Zręcznościówki: Corsair k70 (Speed cherry)

Teraz tylko nie wiem czy brać tego g502 czy zowie oba mają znakomite predyspozycje
Tylko zowie jaki model ja mam rękę na razer lachesis tak położoną że wygląda jak bym miał lekki Finger Grip prawie Palm
EC series = palm grip, FK series = claw grip

Więc według komentarza bardziej EC2
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Do szybkich fpsów tylko EC-1 lub EC-2... (masz chyba dłoń długości 19.5cm więc jak lachesis leży prawie palmem to tak samo chwycisz EC-2)
jeśli troche wolniejsze fpsy lub wyższe dpi niż 800 to g502 (cięższy) tylko palmem oraz trudniej chwycić przez ten przycisk sniper przy kciuku.
Ogólnie to wydaje mi się że g502 lepszy i pomiędzy zowie a g502 wybrałbym logitecha ale to już twoja decyzja. Sam mam fk1 i nie narzekam ale też nie chwale
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz
#10
ja w shootery gram na 3300 DPI Grin

Wiem że to brzmi nie dorzecznie bo pospolicie ludzie pchają sie na kultowe 800 i nie są nauczeni aż tak dobrze wycelować na drobniejszych szybszych gesturach ręki. więc nadwyrężają ten brak długimi gestami ręki tracąc na tiimingu.
W CS to przejdzie bo postacie wolno sie ruszają ale w Gunz the duel zanim wycelujesz przeciwnik może ci już uciec ze 3x spod kursora

Ale ja na prawdę mam dobry aim gram na tym ustawieniu bagatela 7-8 lat

zresztą zobacz pierwsze lepsze filmiki tej gry:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pierwsze gorsze filmiki nie chce mi sie specjalnie szukać jakiegoś cool żeby sie przypodobać pogrzebiesz na necie to znajdziesz dos trzału lepsze filmiki z walk (rozumieć: bardziej doświadczonych graczy)

Tutaj ktoś lepiej ogarnia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
Zowie w takim razie odpada bierz g502 lecz pamiętaj o tym że jak grasz na 3300dpi to będziesz widział jitter (szumy sensora z podkładki). Na taki high sens to ja nawet wolałbym mysz laserową np takiego razer taipan 4g.
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz
#12
W sumie Lachesis jest też laserowy...

Zmierzyłem sobie dłoń długość 18cm szerokość z 7.5cm
w robocie kiedyś jak dorabiałem w weekendy na magazynie nosiłem 8-ki (rękawiczki)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
Tak w zasadzie wszystko co kupisz będzie lepsze od tego co masz w lachesis masz 3 wybory:
g502 (optyk najlepszy jaki możesz dziś znaleść) (tylko palm)
Razer DA (mimo problemów jakościowych lepszy sensor na dpi około 3000-7000) (wielka myszka pod palma)
Razer Taipan 4g (nie stwierdzono problemów dotychczas taki sam kształt jak zowie z paroma prostymi liniami oraz używa sensora optycznego i laserowego 9818 który moim zdaniem dobrze działa nawet na 8200dpi) (finger palm do clawa sie nie nadaje)

Tylko wybierać pod swoje wymagania ;p
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz
#14
Wezmę tego g502 od razera ne biorę żadnej myszki pod zręcznościówki.
Lachesis znakomicie mi sie sprawuje ale jednak chce iść z duchem czasu i kupić myszkę która pomoże mi grać nie co lepiej.(Może nie tyle co pomoże"bo za mnie ręką nie ruszy" ale nie będzie blokować mojego potencjału)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#15
Miałeś razera z sensorem philipsa i grałeś na niej dotychczas więc naga będzie upgrade'm dla mmo bo ma ten sam sensor tylko lepszy (2034 zamiast 2031). A g502 daje uczucie lekkości chyba nie będziesz miał z nim problemów.
Tak czy inaczej cieszę się że pomogłem chociaż troche
HATED BY MANY / WANTED BY PLENTY / DISLIKED BY SOME / CONFRONTED BY NONE
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości