Dynamiczny rozwój polskiego rynku Security
#1
Według badań przeprowadzonych przez instytut IDC na zlecenie producenta rozwiązań security, firmy SOPHOS, Polska wyróżnia się na tle regionu pod względem świadomości potrzeb konsumentów dotyczących bezpieczeństwa sieci i danych. 

Prognozowana wartość naszego rynku wynosi 215 milionów dolarów i wykazuje wzrost bliski 10% rok do roku. Zdecydowana większość respondentów, 62%, jest świadoma korzyści wynikających z unifikacji mechanizmów bezpieczeństwa oraz zastosowania rozwiązań łączących security sieciowe oraz użytkowników. 19% ankietowanych firm już zabezpieczyło budżet wymagany na wdrożenie tego typu rozwiązań.
„Synchronized Security” to strategia, która zakłada ścisłą komunikację urządzeń klienckich z centralnym systemem zabezpieczeń sieci lokalnej. Ciągły dialog prowadzony między sprzętową lub wirtualną jednostką Firewall oraz komunikującymi się ze sobą urządzeniami użytkowników sprawia, że system szybciej reaguje na zagrożenia, jest w stanie je odseparować i wyeliminować.

SOPHOS w ramach portfolio swoich rozwiązań ofertuje mechanizm Heartbeat, który wyznacza i zarządza całością komunikacji w ekosystemie. Dzięki zastosowaniu centralnej zapory sieciowej i oprogramowania instalowanego na poszczególnych urządzeniach, system otrzymuje informacje o zainfekowanych jednostkach i zapobiegania rozprzestrzenianiu się zagrożenia aż do czasu usunięcia problemu. Umożliwia to również monitorowanie podejrzanego oprogramowania i szybką reakcję w razie próby przeniknięcia przez sieć lokalną do innych użytkowników. Metodologia Heartbeat jest prosta, przejrzysta, ale również unikalnie skuteczna, nie tylko na polskim rynku.
[Obrazek: central-home.png?la=en]
Rynek security staje się łakomym kąskiem dla integratorów związanych z sieciami, szczególnie ze względu na fakt że nadal ma nieodkryty potencjał i dynamicznie rozwijające się technologie. SOPHOS, chcąc edukować swoich obecnych i przyszłych partnerów organizuje cykl webinarów „SOPHOS bez tajemnic” w którym opowiada o rozwiązaniach, które mogą mieć znaczny wpływ na rozwój security sieciowego na świecie. Szkolenia przeprowadzone będą przez FEN, aktualnie jedyne Autoryzowane Centrum Treningowe w Polsce, zakończone egzaminem i certyfikatem uczestnictwa. Każdy z uczestników może liczyć również na bezpłatną licencję SOPHOS Home, która oferuje wszystkie technologie i rozwiązania producenta do zastosowania w warunkach domowych. Więcej o szkoleniu można znaleźć na stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło: Sophos
Odpowiedz
#2
Na tle regionu? Na tle Białorusi, Ukrainy czy Mołdawii może tak, ale na pewno nie na tle Niemiec, Austrii czy chociaż Węgier :p
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Trochę bezwartościowy artykuł bez podania wyników rzekomego badania czy przyjętej metodyki...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Nie sądzę, żeby podali dokładne dane, bo to pewnie są analizy sprzedażowe w regionach, więc objęte tajemnicą handlową...nikt raczej takich danych nie poda publicznie, co najwyżej jakieś analizy statystyczne, jak tu. A faktem jest, że nasz rynek rośnie, bo widać to po pokazujących się projektach czy choćby wzroście zainteresowania innych firm naszym krajem. Niby dlaczego FireEye u nas założyło przedstawicielstwo?...bo jest rynek i zapotrzebowanie na usługi "security" ponadto o Polakach jest bardziej głośno po wygranych w rożnej maści konkursach informatycznych, co daje oczekiwane zaplecze intelektualne.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości