Arcabit nowy skaner online
#1
Arcabit 19.05.2016 napisał(a):Udostępniliśmy nową wersję darmowego narzędzia do skanowania komputera - Arcabit Skaner Online.
Nowy skaner pozwala na sprawdzenie systemu pod kątem infekcji z wykorzystaniem najnowszych mechanizmów skanujących oraz zasobów chmury Arcabit.
Nowy skaner jet dostępny pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#2
Blog Arcabit napisał(a):W związku ze znacznym i ciągłym wzrostem liczby użytkowników skanera online zdecydowaliśmy się na optymalizację mechanizmów skanujących pozwalającą na jak najszybsze wykrycie i usunięcie obecnych w systemie infekcji niezależnie od liczby obecnych w systemie plików. W najnowszej wersji skaner oferuje jeden, optymalny tryb skanowania zasobów systemu, dzięki czemu kontrola aktywnych procesów, serwisów, sterowników i bibliotek pod kątem infekcji zajmuje zaledwie kilka minut.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#3
Dzięki za info...mam go w tej starszej wersji jeszcze na XP i działa całkiem sprawnie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Z moich obserwacji wynika, że usunęli możliwość skanowania dowolnych katalogów. Nie ma już też bardzo dokładnego skanowania wszystkich plików na dysku, co dla niektórych może być sporym minusem. Zastąpili to wszystko skanowaniem najważniejszych obszarów systemowych. Zobaczymy jak będzie się to sprawowało. Na pewno będzie wydajniej, ponieważ skaner będzie wysyłał do chmury znaczniej mniej informacji. Podobne rozwiązania ma kilku producentów. No i nie wiem jak z rejestrem, tam też może ukrywać się malware.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości