Linuks - główny temat.
#41
Ja sobie właśnie przywróciłem GRUBa.

Gruba przywracamy w następujący sposób:
1) Startujemy LiveCD.
2) Włączamy terminal, logujemy się na konto roota
3) Wpisujemy
Kod:
grub (lub sudo grub dla uruchomienia programu z prawami admina, jeżeli sudo jest aktywowane w systemie np. w Ubuntu)

pojawi się mini-konsola GRUB''a. Gdy pojawi się grub>, możemy przystąpić do instalacji menedżera:
4)
Kod:
find /boot/grub/menu.lst
jako wynik poda np. "hd (0,6)"

5) Teraz wpisujemy
Kod:
root (x,y) gdzie x,y to wyświetlone dane w punkcie 4.

6) Teraz z górki. Instalujemy gruba
Kod:
setup (hd0)

Restartujemy komputer i wyjmujemy płytę. GRUB powinien działać.
Odpowiedz
#42
adam_993 napisał(a):Ważna zaleta Linuksa (GNOME, KDE już nie bardzo). Logujecie się do Windows. Od razu włączacie np. Firefoksa? Pewnie nie. Czekacie na antywirusa, komunikator.


Firefox chodzi wolniej na Linuxie niż na Windows. To jest smutna prawda Smile
Odpowiedz
#43
A jaki ma to związek do szybkości Firefoksa? U mnie włącza się tak jak w Windows.
Odpowiedz
#44
Taki, że Firefox działa szybciej na Windowsie Smile

Poza tym, polecam artykuł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#45
Szczerze? Róźnicy nie odczuwam. Ale uruchomienie IE (dowolna wersja) i praca to już widać różnicę.
Odpowiedz
#46
ale nie tylko ff jest na linuxie.. są też inne przeglądarki.. ja mam opere i działa tak samo jak na windows..
Odpowiedz
#47
Jak coś przeszkadza to walnij sobie tekstowego Linksa.
Odpowiedz
#48
Mały dowcip. Wpisz w Terminalu:
Kod:
sudo apt-get moo

I co?
Odpowiedz
#49
apropo Oo.org
z wierzchu wiekszych roznic nie widac pomiedzy nim a OFficem MS...
tyle ze jak jakis czas temu robilem (na windowsie) prezentacje z fragmentami filmow, to on tak przymulal ze az w koncusie tak zwiesil ze musialem zrezygnowac z ich wstawiania... o ile wiem w produkcie MS jest to rozwiazane inaczej....



2. moze ktos z WAs ma porownanie w dzialaniu firefoxa na linuxie i na winXP?
czy jest mozliwe zeby na linuxie mniej zamulal niz na windzie, skoro przyczyna jest najprawdopodobniej dynamiczna zawartosc stron? (jej duza ilosc slabo obslugiwana przez firefoxa...)
Chodzi mi o zamulanie, nie szybkosc wczytywania stron
BTW szybkosci wczytywania, moze ktos robil porownania albo ma zrodla, chodzi mi o dokladne dane, a nie "wydaje mie sie" tylko np. w linuxei wczytywanie trwa srednio 5% dluzej...


ja tak czy siak jak bede mial kiedys nowego komap to zamierzam zainstalowac jakiegos linuxa, i pewnie bede go uzywal osobiscie czesciej niz windowsa... Bo teraz to w sumie mam nawet zostawione troche miejsca niezformatowanego na partycje linuxa , ale nie chce mi sie kombinowac, boje sie ze cos popsuje i nie wlacze juz tego windowsa Tongue

PS.
czy moglby ktos z Was sprawdzic czy sie ten plik ecbarre da uruchomic na linuxie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#50
Adam_993 czy ta Mandriva sama się aktualizuje do nowszej wersji (np. z 2008 do 2009 lub 2009.0 do 2009.1) ? W ogóle które dystrybucje posiadają taki moduł jak w Ubuntu do automatycznej aktualizacji?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#51
Też sobie wymyśliłeś. Wymaga Mono, a Mono czego wymaga? Net Frameworka 1.1. Plik pewnie ruszyłby, ale trzeba się trochę natrudzić.

Ja ściągam Ubuntu 9.10 Alpha2
Odpowiedz
#52
Nie wiem na co jest Mono. Gdy mialem 8.10, to aktualizacje same mi się ściągały. Byly to jednak aktualizacje software''owych a nie dystrybucji, stąd moje pytanie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#53
O Mono jest głośno. Zajrzyj na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#54
To Silverlight dla Linuksa? Czyli co, Mandriva się nie będzie aktualizować tak jak Ubu?

PS: Nie znam się na Linuksach.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#55
Nie. Alternatywna biblioteka .Net Framework Microsoftu.
Odpowiedz
#56
adam_993 napisał(a):Też sobie wymyśliłeś. Wymaga Mono, a Mono czego wymaga? Net Frameworka 1.1. Plik pewnie ruszyłby, ale trzeba się trochę natrudzić.


czyli się zupgraduje do nowszej? Bo już nie rozumiem.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#57
A co się uaktualni?
Odpowiedz
#58
distro.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#59
Jakie? W Ubuntu pojawia się komunikat, że jest nowa wersja dystrybucji, coś tam że to np. Jaunty, nowe funkcje, bla bla bla. Włącza się program aktualizujący. Ustawiane są repozytoria, takie tam. W końcu pobierane są nowe pakiety. Instalowane są, potem cały system się czyści. Restart i już.
Odpowiedz
#60
I się pytam, czy w Mandrivie jest identycznie?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości