Protest przeciwko ustawie antyterrorystycznej
#1
Za AVAAZ.ORG Petycje Obywatelskie

Cytat:W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Wiele proponowanych przepisów jest niezgodnych z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.

Powstawanie drakońskiego prawa odbywa się bez jakichkolwiek konsultacji, w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom (projekt został opublikowany przez MSWiA dopiero po tym, jak Fundacja Panoptykon opublikowała projekt otrzymany z anonimowego źródła). Domagamy się od Władz Rzeczypospolitej Polskiej rezygnacji z najbardziej niebezpiecznych dla praw i wolności rozwiązań oraz prowadzenia prac nad ustawą zgodnie z demokratycznymi standardami.

Ustawa ma obowiązywać już 1 czerwca! Rząd nie widzi potrzeby debaty w tej sprawie ze społeczeństwem. Dołącz do ludzi, którzy nie chcą milczeć, gdy stawką są ich prawa i wolności. Podpisz petycję i przekaż ją innym!

Strona z petycją

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#2
Miało nie być wątków związanych z polityką.
Notabene: Dane GUS wskazują, że penetracja telefonii komórkowej w Polsce osiągnęła w I kwartale 2016 roku 147,1 procent.
To niższy wskaźnik niż rok wcześniej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#
Rok temu nie pamiętam nawoływania na tym forum do protestu, czy przegapiłem?

Cytat:Projekt zakłada m.in. szybki dostęp ABW do wszystkich dostępnych baz danych, możliwość prowadzenia rewizji przez całą dobę i zatrzymania podejrzewanej o terroryzm osoby na 14 dni. Propozycja przewiduje również możliwość prowadzenia przez ABW kontroli operacyjnej wobec cudzoziemców, wobec których pojawią się podejrzenia o działalność terrorystyczną, a także możliwość zawieszenia imprez masowych i zgromadzeń publicznych uzależnioną od procedury wprowadzania stopni alarmowych.  
Projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#3
Demokracja zagrożona trza walczyć ŚMIECHU WARTE Ichito myślałem że jesteś poważny człowiek  Cool
 Ελευθερία ή θάνατος
#4
(26.04.2016, 19:00)Toruniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Miało nie być wątków związanych z polityką.

Też byłbym za tym, aby nie było.. tylko tutaj jest kwestia prywatności, naszej prywatności.
Podobnie przy ACTA można byłoby mówić, że to sprawa polityczna, bo rozgrywana u góry.
Niestety, taka tematyka, że wchodzi na wiele płaszczyzn, ale trudno pomijać aspekt bezpieczeństwa i właśnie prywatności.
#5
ichito nie pierwszy raz stara się temat przemycić, łapiąc się jakiegoś tam kontekstu. Uzasadnienia.
Przykre jak ktoś robi z Siebie idiotę. I myśli że ktoś ma sklerozę.
@lukasamd
Przy poprzedniej władzy nie naruszano naszej prywatności? Marszy, petycji nie było?
Multum tematów mogłem wrzucać pod pretekstem.. Ale prawda jest taka że wtedy taki temat by nie przeszedł a teraz..
Chcecie to piszcie.
Tylko nie mówcie o zasadach.
Bo ich nie macie. A ten wątek jest tylko dowodem że tak jest.
#6
Prace nad tą ustawą przyspieszyły chyba głównie dlatego
że w lato przewinie się przez Polskę kilka milionów ludzi.
Powiem szczerze, że to nie lada wyzwanie dla służb różnego pokroju,
a czy niepokoje i obawy z tym związane są uzasadnione - to dobre pytanie...
#7
Przywróciłem, ale starajmy się pisać na temat z tym związany. Wszelkie inne rozmówki związane z polityką będą usuwane.
#8
Samo umieszczenie jest już polityką.Ma to pokazać jaka to obecna władza jest zła jaki zamordyzm w Polsce się rozwinął itp. Lol A niby przez 8 lat mieliśmy raj na ziemi ze strzelaniem do Górników , wjazdami do redakcji ABW,i ponad 2.000.000 podsłuchów  Question
Więc cała ta akcja jest denna niczym wiadro bez dna  Cool
 Ελευθερία ή θάνατος
#9
Błagam, nie podawaj przykładu gornikow jako ludzi pokrzywdzonych. Nie wiem skad jestes i ile masz lat natomiast wiem, ze piszesz bzdury. Ja kopalnie widze z okna i srodowisko znam Wink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
#10
Nie będzie o polityce...
Drogi kolego Toruniak...dwa razy w tej jednej sprawie wyzwałeś mnie od idiotów, więc nie ma oporów, żeby napisać swoją krótką odpowiedź.
Demokracja to nie jest tylko nieskrępowana możliwość pisania anonimowo bzdetów w sieci i obrażania tym innych...to nie jest tylko także nieskrępowana możliwość spożywania posiłków o dowolnej porze czy wydalania (choć tu są pewne reguły i obostrzenia)...ale uwierz, że potrafię sobie wyobrazić, że tego nie rozumiesz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#11
(27.04.2016, 18:06)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przywróciłem, ale starajmy się pisać na temat z tym związany. Wszelkie inne rozmówki związane z polityką będą usuwane.

Może niepotrzebnie?
Ludzie nie przenośmy wojny tutaj. Wielu z nas zna się bardzo długo i polityka naprawdę nie jest tematem dobrym do tego forum...
A temat jest jak najbardziej polityczny Ichito. Musiałeś wiedzieć jak go zakładałeś...
#12
(27.04.2016, 23:10)terepeteme napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samo umieszczenie jest już polityką.

Bzdura.
Jeżeli ktoś jest sympatykiem jakiejś partii, to wszelkie rzeczy z nią związane a dotyczace krytyki będzie tak widział - zejdź więc na ziemię. Nie ma znaczenia, kto tę ustawę wprowadza, ważna jest jej treść i założenia. Jak ktoś tego nie pojmuje, jest najwyraźniej zbyt płytki, aby dyskutować bez ponoszenia się emocjami. A politycy w tle i tak się smieją, bo czy z lewa, czy z prawa, czy z partii X, czy z partii Y, i tak mają nas gdzieś. Bucior nad głową mamy i jeszcze się kłócimy, którym wolimy oberwać. Ehh, ludzie ludzie...
#13
Super stary. Zaczyna się. Dziękuję za inwektywy. Kończę bo to się źle skończy.
#14
(28.04.2016, 07:34)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(27.04.2016, 23:10)terepeteme napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samo umieszczenie jest już polityką.

Bzdura.
Jeżeli ktoś jest sympatykiem jakiejś partii, to wszelkie rzeczy z nią związane a dotyczace krytyki będzie tak widział - zejdź więc na ziemię. Nie ma znaczenia, kto tę ustawę wprowadza, ważna jest jej treść i założenia. Jak ktoś tego nie pojmuje, jest najwyraźniej zbyt płytki, aby dyskutować bez ponoszenia się emocjami. A politycy w tle i tak się smieją, bo czy z lewa, czy z prawa, czy z partii X, czy z partii Y, i tak mają nas gdzieś. Bucior nad głową mamy i jeszcze się kłócimy, którym wolimy oberwać. Ehh, ludzie ludzie...

Jakoś nie widziałem protestów Ichito kiedy to jedynie słuszna opcja łamała tak bronione prawo chyba ,że ja coś przeoczyłem.
 Ελευθερία ή θάνατος
#15
Jesli chodzi o lamanie prawa to popatrz co teraz sie dzieje...
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
#16
(28.04.2016, 10:00)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jesli chodzi o lamanie prawa to popatrz co teraz sie dzieje...

A co się teraz dzieje? Która ustawa została złamana?
#17
(28.04.2016, 09:45)terepeteme napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakoś nie widziałem protestów Ichito kiedy to jedynie słuszna opcja łamała tak bronione prawo chyba ,że ja coś przeoczyłem.

Jakie to ma znaczenie?
Po co w tak samo durny sposób jak wcześniej Toruniak odwołujesz się do przeszłości?
Przecież każdy z Was mógł wtedy założyć takie tematy i zaznaczyć, że naruszana jest np. prywatność użytkowników. Z racji tego, że nikt tego nie zrobił, ma się milczeć teraz? Nieco pokrętne rozumowanie.

Władza się zmieni, za 3 lata, może wcześniej, a może później. A my, ludzie, zostaniemy z tymi samymi problemami. Dlatego warto się nimi zajmowac, zamiast kruszyć kopie o to, kto nam szykuje zmiany.
#18
A no takie że jak było faktycznie nie ciekawie ale stała za tym opcja zgodna z poglądami Ichito to było wszystko ok. Nagle jest zagrożenie demokracji wolności słowa bo cos tam wprowadza opcja inna niż jego.
Jednym zdaniem jak kradną to dobrze byle nie kradli mojego.
 Ελευθερία ή θάνατος
#19
Sprawę warto by umieścić w szerszym kontekście. Na przykład,
ciekawe jakie regulacje prawne ma w tym zakresie Francja,
gdzie niedługo zacznie się masowa impreza sportowa (EURO 2016).
Niestety, bardzo trudno jest walczyć z terroryzmem, który
jest wewnętrzny i rozproszony, a jest on już - m.in. po atakach w Paryżu
i Brukseli - nie zagrożeniem, ale po prostu faktem...
#20
Zgadza się.

Islamiści ISIS inne grupy terrorystyczne nie znanej mi, nam maści wmawiają że nie potrzebują przemycać wśród imigrantów terrorystów bo mają swoich ludzi którzy są rodowitymi mieszkańcami danego kraju. I mogą bez problemu dokonać zamachu w danym kraju.

Może to i racja, ale wpuszczajać każdego obcego typa bez dokumentu dając mu pełna niekontrolowaną swobodę to tak jakby wykasować antywirusa bo nie wykrywa wszystkich wirusów i pozostawić systemu samemu sobie bez żadnej ochrony.
Francja(i nie tylko) łyka ten chłam i masowo przyciąga na swoje tereny masową ilość zbrodniarzy.
Co można zaobserwować już po filmach które krążą od bardzo dawna po internecie.

@wojek

Obawiam sie że euro 2016 na pewno zostanie zaatakowane.. Sad
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości