Strona Keriver przestała istnieć...
#1
Ze smutkiem znalazłem dziś informację o zamknięciu strony znanego producenta rozwijającego programy do backupu. - próba wejścia daje w odpowiedzi komunikat "Network error". Sprawdziłem i dwa źródła wskazują wygaśnięcie strony z dniem 12 lutego 2016 - strona nie została wznowiona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wielka szkoda, że program odszedł "do krainy cieni" bez żadnych wcześniejszych sygnałów i zapowiedzi. Był wielokrotnie u nas omawiany i polecany jako niezawodny i prosty w działaniu sposób na tworzenie i przywracanie kopii systemu....sam używam go od ok. 5 lat (może więcej), nigdy nie zawiódł mnie w swojej pracy i nie mógłbym o nim złego słowa powiedzieć.
Co prawda nie był rozwijany już od 3-4 lat i jakoś ucichło o nim wtedy, ale wszyscy chyba mieli nadzieję, że wyjdzie w końcu nowa wersja wspierająca Win 10 - nie wyszła niestety, ale program i tak obsługuje systemy do Win8 włącznie, więc póki co wiele osób może  z niego korzystać.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ten program nadal jest dostępny pod marką Horizon DataSys

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Odnośnie powiązań Keriver Image były informacje już kilka lat temu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale tu mowa o całej stronie i dwóch innych programach - Keriver 1-Click Restore Pro i Free...które z programów Horizon są odpowiednikiem K1CR?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

O tych dwóch słyszałem - Reboot Restore Rx i RollBack Home Edition - ale nie wiem czym tak naprawdę się różnią...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Drive Cloner Rx to jest to samo co Keriver 1-Click Restore Pro.
Odpowiedz
#5
Jest jakaś darmowa alternatywa dla K1CR? Pytam z ciekawości, bo na razie program wciąż mi wystarcza.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Z darmowych najbardziej podobnych do Kerivera będą AOMEI OneKey Recovery, AOMEI Backupper, EASEUS Todo Backup Free.
Odpowiedz
#7
Dzięki za info...na razie jednak zostaje jednak przy swoim Keriverze Smile Takiego typu softy raczej rzadko się zmienia...jeśli nic się nie zmienia, a u mnie te same systemy od lat.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Reboot Restore Rx przywraca system po każdym restarcie - do jakiś publicznych kiosków itp, a rollback ze snapshotu
Odpowiedz
#9
Nie polecam Easeusa. Idiotyczny program. Przestawia kolejność partycji w tablicy partycji. A ja lubię mieć w takiej kolejności, w jakiej wskazują na to numery sektorów.

Chyba że ktoś lubi mieć komunikat w fdisku że kolejność partycji nie odpowiada ciągłości sektorów Craze. Naprawa jest prosta, fdisk /dev/sdX, x, f, w i restart. I modlimy się by system wstał Smile.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości