Firewall dla małej firmy
#1
Cześć wszystkim, chcieli byśmy w naszej firmie wdrożyć sprzętowy firewall. Pytanie do speców, jakiego używanego najtańszego firewall'a warto wdrożyć do sieci wewnętrznej (skrętka).

Rozważamy zakup: FIREBOX X5500E // T2BE8

Czy to coś jest jeszcze warte czy sobie coś takiego odpuścić np.? Potrzebujemy tak naprawdę systemu, który będzie mógł w miarę sprawnie nadzorować ruch w sieci lan i bramki internet (router od LTE) w celu blokowania ataków i próby wejścia do naszej sieci wewnętrznej. Nie mamy WiFi, tak więc tutaj nie ma potrzeby nadzorowania takiej sieci.

Połączenia jak widzę będą proste: LTE <-> Firewall <-> Komputery użytkowników i/lub dodatkowe switche.
Odpowiedz
#2
Witaj dellos,

Witamy na forum, oraz przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
Wygląda na to, że FIREBOX X5500E // T2BE8 będzie dobry wyborem. Więcej nie mogę o nim powiedzieć, o nim gdyż go nie znam. Smile
Ze swojej strony mogę polecić model

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jest dedykowany właśnie pod małe firmy. Testowałem go i bardzo ładnie pracował.

Jeszcze są podobno dobre urządzenia firmy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#3
Na Twoim miejscu zwróciłbym się z wymaganiami bezpośrednio do producenta. Nie chodzi o to, że nie wierzę w kompetencję naszych forumowiczów, ale istnieje wiele aspektów, o które nikt z nas nie zapyta, a będą one kluczowe przy doborze rozwiązania i jego wycenie.

Jedyne bliżej mi znane rozwiązanie sprzętowe to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Dagma przygotuje wycenę Wink

EDIT:

PS
LTE? :o jak się to sprawuje?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Dziękuję za podpowiedzi... Tak Barracuda jest podobno super, ale cena jest do zabicia dla nas na tym etapie gdy pracują 3 komputery i 3 osoby w firmie.

Mamy LTE z Tmobile, dziwnie bo w biurze nie chce mi przejść na G4 tylko chodzi na G3, przy 2 osobach już czuć, że spowalnia. Ale jak jestem poza biurem i mam 4G to śmiga całkiem, całkiem... zarówno 3G i 4G dobrze się sprawuje ale w drugiej firmie mamy 500'tkę na światłowodzie i jestem do tamtej przepustowości przyzwyczajony.

Ale nie płaczmy, ten LTE jak jest 4G i dobry sygnał to jest nawet spoko i da się pracować, oglądać filmy, słuchać muzy, pobierać/wysyłać pliki i pocztę tak więc co byś nie chciał będzie działać.
Odpowiedz
#5
(08.03.2016, 14:13)dellos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak Barracuda jest podobno super, ale cena jest do zabicia dla nas na tym etapie gdy pracują 3 komputery i 3 osoby w firmie

To w takim wypadku, jeśli naprawdę potrzebujecie firewalla sprzętowego, warto się zastanowić nad jakimiś mniejszymi rozwiązaniami jednak... Może dysponujecie wiedzą albo czasem, żeby postawić jakąś firewallową dystrybucję na komputerze w koncie?

Zapomniałem jeszcze o Sophos XG Series dedykowanych dla Small Office, np. XG 85/85w.

Sprawdź tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Masz tam też rozwiązania programowe.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Softwerowe Firewall'e już mamy ale nigdy nie za wiele bezpieczeństwa Smile
Odpowiedz
#7
(08.03.2016, 14:42)dellos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Softwerowe Firewall'e już mamy ale nigdy nie za wiele bezpieczeństwa Smile

Chodzi Ci o firewall instalowany lokalnie w systemie? Bo mi chodzi o rozwiązanie software dedykowane np. maszynom wirtualnym, które wraz z urządzeniem (np. klasy PC) zastępuje takie właśnie ładne pudełeczko z logotypem producenta Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości