Antywirus w Zone Alarm Free czy AVG?
#1
Na laptopie mojej Mamy, z Windows 10, zainstalowałam zaporę ZoneAlarm, bo Comodo Firewall pomimo skuteczności mi się przejadło. Pojawił się problem jakiego antywirusa tam zainstalować. Avira odpada bo kiedyś wyświetliła bardzo denerwującą reklamę, której nie mogłam w żaden sposób wyłączyć i ją odinstalowałam. Avast mi się przejadł, zresztą wątpię w jego skuteczność. Myślałam, by odinstalować AV w ZoneAlarm i zainstalować tam np. AVG, o ile to jest w ogóle możliwe.

Tam na pokładzie jeszcze są: pełna wersja Malwarebytes AntiMalware na rok, darmowy Spy Shelter (może kiedyś kupię jego wersję dożywotnią, ze względu na dodatkowe zabezpieczenie kamerki), może dorzucę jeszcze WinPatrol...

Poza tym zastanawiałam się czy tam zainstalować Kerish Doctor, na rok, bo ponoć skutecznie chroni pliki systemowe.

Jakiego antywirusa byście mi polecili, najlepiej darmowego, na kilkuletniego laptopa mojej Mamy? Jego nie chcę zaśmiecić masą oprogramowania, bo do testów jest mój PC, ze znacznie większym dyskiem twardym.

Aha, miły pan z serwisu komputerowego, który zainstalował mi system na laptopie i na PC, oraz wymienił mi części, polecił mi Pandę Cloud Antivirus, jednak wydaje mi się, że od dawna nie była aktualizowana.

Proszę o jakieś porady. Smile
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Musisz wiedzić, że Zone Alarm jest oparty o rozwiązania Kaspersky™.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Nie rozumiem argumentu "znudził mi się"? Rozumiem, na VM dla celów testowania, ale na co dzień to chyba bierzemy po prostu to, co jest skuteczne i co umiemy obsłużyć. Tym bardziej na komputerze mamy, raczej wybrałbym to, co jest skuteczne.

Avira rzadziej wywala te reklamy jakby co.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Masz tu stronkę z darmowymi i nie tylko programami zabezpieczającymi , AV to np Sophos Home
 Smile 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[/quote]
Odpowiedz
#5
Post do usunięcia
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
Jeżeli jest Windows 10 to nie potrzeba żadnej innej zapory a już na pewno nie Zone Alarm, do tego wystarczy w zupełności zapora systemowa i Windows Defender z włączoną ochrona przed PUP i dobrze zabezpieczona przeglądarka. Nie bawił bym sie w tym wypadku w żadne zestawy darmowe czy nawet płatne tym bardziej ze jest już Malwarebytes Anti Malware w pełnej wersji jak podałaś. 

Cytat:Masz tu stronkę z darmowymi i nie tylko programami zabezpieczającymi , AV to np Sophos Home


PS: kierowanie na jednym forum do innego forum jest trochę nie uczciwe tym bardziej ze tutaj jest podobny artykuł stworzony przez @Nikite i wystarczająco innych pomocnych o podobnej treści.

EDIT: żadnego Kerish Doctor czy temu podobnych wynalazków które sie głęboko w system integrują i więcej szkód powodują a pożytku z nich nie ma. Twoja mama ma kilkuletniego laptopa wiec nie ma sensu obciążać ten system nie potrzebnie. 
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#7
panda cloud nazywa się teraz panda free Av, i zgodzę się z panem z serwisu, na stary komputer jak znalazł, darmowa, mega skuteczna i po polsku wiec Twojej mamie nie będzie utrudniać życia.
Wisevector v3,05
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości