Windows 10 App Remover
#1
Przypadkiem wpadłem na mały programik Windows 10 App Remover który jednym kliknięciem na wybrana aplikacje umożliwia jej usuniecie. Windows 10 App Remover jest portable czyli może byc użyty bez instalowania na dysku twardym. 
Przetestowałem na własnym systemie Windows 10 Pro 64bit i wszystkie wybrane aplikacje zostały szybko i pomyślnie usunięte. 
Od ostatnich aktualizacji często pojawia sie komunikat o zresetowaniu ustawień na proponowane przez Microsoft jeżeli chodzi o domyślne aplikacje. Tutaj jest Windows 10 App Remover dobrym rozwiązaniem gdyż deinstalujac np. Outlook (jeżeli sie używa innego programu np. Thunderbird, The bat itp.) nie zmienia sie ustawienia gdyż Outlook już nie istnieje na systemie. Większość użytkowników ma swoje  ulubione programy jak VLC, czy dowolnej przeglądarki PDF itd. wiec proponowane przez Microsoft aplikacje można spokojnie usunąć a w razie potrzeby ponownie poprzez Store zainstalować. 

Strona programu: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS: ja usunolem wszystko oprócz Windows Store  Wink  efekt: widoczne przyspieszenie systemu.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#2
A Iobit uninstaller tego samego nie potrafi?
Odpowiedz
#3
(27.02.2016, 00:03)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A Iobit uninstaller tego samego nie potrafi?

Przyznam szczerze ze nie wiem ponieważ nie używam zadnych wynalazków typu de-instalatory itp. wiec nie mogę Tobie odpowiedzieć na to pytanie.  Smile
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#4
O dziwo nawet CCleaner to posiada już co pozytywnie zaskakuje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
(27.02.2016, 06:26)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

O dziwo nawet CCleaner to posiada już co pozytywnie zaskakuje.

Hmm....
Ccleaner posiada wprawdzie funkcje odinstalowania programów ale nie potrafi usunąć aplikacji systemowych tak jak to robi Windows 10 App Remover (np. Outlook, Bingnews, Xbox itd.) a to są dwie różne rzeczy. W przypadku Windows App Remover jest mowa o aplikacjach systemowych a nie o zainstalowanych dodatkowo programach.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#6
@Jacenty czyli akurat iobit uninstaller ma tą funkcję (testowałem) a Ccleaner nie Smile
Odpowiedz
#7
(27.02.2016, 11:19)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(27.02.2016, 06:26)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

O dziwo nawet CCleaner to posiada już co pozytywnie zaskakuje.

Hmm....
Ccleaner posiada wprawdzie funkcje odinstalowania programów ale nie potrafi usunąć aplikacji systemowych tak jak to robi Windows 10 App Remover (np. Outlook, Bingnews, Xbox itd.) a to są dwie różne rzeczy. W przypadku Windows App Remover jest mowa o aplikacjach systemowych a nie o zainstalowanych dodatkowo programach.


Ma odinstalowywanie systemowych ale chyba nie wszystkich jak ten program co pokazałeś...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
(27.02.2016, 13:09)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(27.02.2016, 11:19)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(27.02.2016, 06:26)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

O dziwo nawet CCleaner to posiada już co pozytywnie zaskakuje.

Hmm....
Ccleaner posiada wprawdzie funkcje odinstalowania programów ale nie potrafi usunąć aplikacji systemowych tak jak to robi Windows 10 App Remover (np. Outlook, Bingnews, Xbox itd.) a to są dwie różne rzeczy. W przypadku Windows App Remover jest mowa o aplikacjach systemowych a nie o zainstalowanych dodatkowo programach.


Ma odinstalowywanie systemowych ale chyba nie wszystkich jak ten program co pokazałeś...
Specjalnie zainstalowałem Ccleaner i nie mogę jakoś znaleźć ani jednej Aplikacji systemowej oprócz Store i Telefon na liście programów do odinstalowania. 

PS: Iobit uninstaler posiada możliwość odinstalowania aplikacji systemowych zgadza sie sprawdzałem. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#9
U mnie można odinstalować systemowe w ccleanerze. Na liście nie ma kilku apek ale to dla tego że je już wcześniej wywaliłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Tak jak zord napisał ja też CCleanerem odinstalowałem.
Odpowiedz
#11
To ja polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bulk Crap Uninstaller. Potrafi odinstalowywać aplikacje "modern", usuwać programy które posiadają uszkodzone instalatory, wykrywać te programy których nie ma na liście aplikacji, itd.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości