Avira Scout Browser
#1
Avira oferuje nowa przeglądarkę na bazie Chromium 48 z kilkoma ciekawymi dodatkami mającymi zapewnić bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu oraz bankowości. Od dzisiaj (przynajmniej dopiero dzisiaj to zauważyłem) jest Scout Browser podpięty pod Avira Launcher. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do Avira Scout Browser są podpięte: 

Autopilot
Privacy Badger
HTTPS Everywhere 
Avira Browser Safety

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aby podpiąć Avira Scout Browser pod AdGuard trzeba dodać plik exe. który jest dziwnie schowany ale do znalezienia  Wink
należy w ustawieniach systemu zaznaczyć opcje pokazania ukrytych folderów i w ustawieniach Adguarda nawigować do:

C:\Users\jacek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Avira

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


nie mam polskiego Windowsa wiec nie które nazwy są na pewno inne ale moze pomoże choć troszkę.  Smile

Ciekawa alternatywa o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa do innych powszechnie znanych przeglądarek.

 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#2
Już ściągnięte Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Jak na razie to  po całym dniu testowania jestem pod bardzo dobrym wrażeniem i Avira Scout Browser zostaje moja domyślną przeglądarką.  Wink  .
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#4
Jak ta przeglądarka ma się do Chrome pod względem zasobów ?
Ta przeglądarka jest tylko w ang interfejsie , o polskim musimy zapomnieć - chodz nie jest tak trudna do rozgryzienia Grin
Odpowiedz
#5
Tu szerszy opis możliwości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może Lukas coś nam bliżej opowie Wink
Obawiam się tylko o Ask, który jest domyślnym silnikiem szukania...czy coś poza nim się instaluje z tej firmy? W ogóle zastanawia mnie dziwne przywiązanie Aviry do Ask.com za co była już ganiona dawno temu, kiedy wprowadzała własna ochronę przeglądarki...przecież ta firma traktowana jest w najlepszym przypadku jako PNP.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Mi się podoba Smile
Ask można zmienić na inny silnik szukania, ale niech się wypowiedzą osoby o większych kompetencjach czy warto używać ?
Odpowiedz
#7
Moim zdaniem warto, to ze Ask jest jako domyślną wyszukiwarka to nie problem i nic co by Avira Scout miało dyskwalifikować jako przeglądarkę. Patrząc w ten sposób nie można by tak naprawdę używać żadnego programu gdyż w każdym jest cos czego można by sie czepić i uznać za nieodpowiednie lub wręcz niebezpieczne. Sam nie pochwalam współpracy Aviry i Ask ale mimo wszystko używam całej palety produktów Aviry od przeglądarki po Antywirusa włącznie z Speedup.
Dzisiaj w każdym programie praktycznie zawarte są "cząstki" Facebooka, Google+ lub inne które w tych programach nie maja nic do szukania lecz dzisiaj to normalka i powszechnie stosowane działania producentów oprogramowania. Do jakiegoś programu trzeba miec w jakimś stopniu ze tak powiem zaufanie i jakiegoś trzeba tez używać chcąc nie chcąc.
Avira Scout działa szybko i zawiera w sobie już przez producenta zainstalowane rozszerzenia które uważam za dobre i przydatne.
Tutaj musze sie przyznać ze nie z wszystkimi artykułami Lukasa sie zgadzam ale w tym wypadku stworzony przez niego opis Aviry Scout jest moim skromnym zdaniem trafiony w dziesiątkę.  Wink Tutaj wielki plus za ten artykuł podany przez @ichito.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
#8
Nic dodać nic ująć Smile
Dzięki Jacenty
Odpowiedz
#9
Ciekawe czy jest coś, co najpierw pojawiło się na PPC, dopiero potem u was.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości