Czy Kerish Doctor 2016 to scareware?
#1
Od niedawna używam Kerish Doctor, obecnie 2016, a wcześniej 2015, pozwalam mu działać w tle, oraz optymalizować system i się zastanawiam, czy nie jest przypadkiem scareware?

Otóż pewnego pięknego dnia włączyłam komputer, który normalnie się uruchomił i Kerish Doctor poinformował mnie, że pewne pliki systemowe, wyglądające na ważne, a wśród nich np. winload, czy jakoś tak, zostały usunięte, może przez wirusa i on je przywrócił... Czym prędzej jeden z owych plików przeskanowałam na Virus Total, ale nie wykryło w nim żadnej infekcji.


Wówczas przeskanowałam mojego kompa Emsisoft AntiMalware, oraz Malwarebytes AntiMalware Premium i one nic nie wykryły.

Potem bałam się jak włączałam kompa, że sytuacja się powtórzy, czyli jakiś plik systemowy zostanie usunięty, a ów soft go przywróci.

Obecnie planuję zainstalować za jakiś czas Kerish Doctor 2015 na laptopie mojej Mamy, bo chyba warto, choćby ze względu na ochronę plików systemowych.

Jednak nie wiem, czy on po prostu mnie nie nastraszył, aby przekonać mnie o swojej użyteczności.

Jaka jest Wasza opinia na temat owego programu?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Powiem tak...nie znam, nie używam, a sama firma nie jest mi jakoś bardziej znana. Takich softów pewnie jest setki i na pewno nie jest to program, który przez "naście" lat moich eksperymentów z podobnymi "polepszaczami" by mnie zainteresował. Opinie są różne - dobre i nie najlepsze - i choć całkiem złych, które przed programem przestrzegają raczej nie widziałem, to sam nie brałbym się za niego.
To oczywiście moja prywatna opinia...po prostu nie potrzebuję takich aplikacji, natomiast na pewno są tacy, dla których może być pomocna. Groźna raczej nie jest i nie znalazłem opinii, które to potwierdzają, natomiast samo podejrzane działanie wobec plików systemowych może być tylko nadgorliwością programu czyli zwyczajnym FP.
Ponieważ wciąż nie wiesz, czy warto...ja też nie...podam linki do dwóch dyskusji o programie i sama musisz zdecydować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
(17.02.2016, 23:45)joa17t napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pozwalam mu działać w tle, oraz optymalizować system i się zastanawiam

ichito dobrze prawi. Od siebie dodam, że większość właśnie takich "polepszaczy" i super optymalizatorów to kiepski pomysł. Niezainfekowany system działa prawidłowo i na tyle szybko, na ile pozwala mu sprzęt bez dodatkowego oprogramowania działającego w tle, więc jest to pozycja zupełnie zbędna, a korzystanie z niej przenosi całe ryzyko na użytkownika. Skanowanie rejestru i "funkcji" systemowych skutkuje wyświetlaniem listy setek wpisów, których naprawienie ma utwierdzać w przekonaniu, że system będzie działał szybciej i stabilniej... Yhym Smile

Ja bym to odinstalował czym prędzej.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Według mnie jest to dobry "czyściciel " używam tylko kilka modułów " naprawa błędów i usuwanie zbędnych plików " żadne działanie w tle, od tego są programy typowo zabezpieczające jak np appguard czy jakiś AV Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości