Avira - ustawienia
#21
Bo to pacany są.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#22
UI to tam niech będzie - osobiście bardzo lubię interfejsy kojarzące się z Windowsem 2000 czy XP, są moim zadaniem bardziej funkcjonalne. Jednak za czekanie na Luke Filewarkera... Było to spoko w czasach jednego pendrive na rodzinę, nie teraz...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#23
Nie M'cin. Interfejs dla XP był projektowany w czasach monitorów 1024x768, 1GB RAM i Pentium IV. Teraz trzeba wziąć pod uwagę inny sprzęt i "modę" czyli wytyczne Microsoftu dotyczące projektowania interfejsu. No chyba że piszemy aplikację dla mechanika-diagnosty. Ale z antywirusa korzystają miliony osób.


Interfejs jak w XP jest dobry z ikonkami 16-bitowymi, brakiem tapety i stylem kolorystycznym z czasów Win98!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#24
Serio tylko w weekend jest aktualizacja sygnatur?
Odpowiedz
#25
Nie zrozumiałeś mnie. W dni robocze aktualizacje są co 3-4 godziny, w weekend tylko jedna, góra dwie. Mechanizm nie zmienił się względem roku 2007 czy 2008.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#26
Avira się generalnie skiepściła ostatnio. W wersji free w skanerze real-time usunęli możliwość decydowania co ma się zadziać po wykryciu wirusa (wystarczy samo podejrzenie Aviry, że to zagrożenie) - plik wędruje z automatu do kwarantanny, a użytkownik otrzymuje krótką notkę, że znaleziono zagrożenie i odpalany jest Luke (i tak z każdą detekcją). Z ustawień zniknęły wszystkie opcje dotyczące powyższego. Support się bronił, że ta decyzja wymierzona była jedynie w wersję free a to nieprawda. Znajomy ma wersję płatną, opcje co prawda są, można sobie przeklikać checkboxy ale nic to nie daje. W trybie interactive (to ten tryb, w którym użytkownik powinien podejmować decyzję i tak to kiedyś działało) krótka notka i plik do kwarantanny. W trybie automatycznym (deny access) brak informacji o wykryciu zagrożenia i plik do kwarantanny.
Próba przywrócenia pliku jest bezcelowa, bo ten od razu znów trafia do kwarantanny.
Miałem nabyć wersję pełną bo licencja nie jest jakoś magicznie droga, a wersję free używam od dobrych kilku lat, ale na razie poczekam co dalej.
Odnośnie UI, dla mnie może być, natomiast razi małe okienko, w którym uruchamia się Avira i brak scrollbarów. Niezależnie od wielkości podłączonego monitora okienko jest zawsze małe, połowy na nim (eventy) nie widać i nie można zobaczyć tej drugiej połowy bo nie ma pasków.
Odpowiedz
#27
Totalnie nie warto kupować płatnej Aviry, nawet w wersji z optymalizatorem systemu (z dobrym kuponem rabatowym za 75 zł). Pieniądze wydane w błoto, bo za 10 zł więcej mamy Emsisoft Anti-Malware, a ten soft naprawdę żyje i ma się świetnie.


Weźmy Avirę głodem Grin
PS Oddam swoją licencję, zostało 10 miesięcy bo nawet na Maku nie zamierzam odpalać parasolki Wink
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#28
Avira to gości ale jedynie w boot rescue CD na Pena zrzucona Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#29
Na MT ktoś pokazał jak będzie wygląda interface w najnowszej becie Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#30
Nawet fajny oby tylko lista zmian w tej becie na tym się nie skończyła. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości