Czy nastąpi przejęcie Opery?
#1
Pytanie w tytule nie jest bezzasadne, ponieważ we wtorek oficjalnie poinformowano, że Opera otrzymała propozycję przejęcia przez chińskiego internetowego potentata. Ofertę w wysokości 10,4 mld koron norweskich przedstawiło zarządowi konsorcjum złożone z firm Kunlun i Qihoo 360 wspieranych przez fundusze inwestycyjne Golden Brick i Yonglian.
Zarząd Opery zarekomendował akcjonariuszom przyjęcie oferty i zatwierdzenie przejęcia...jak widać z wypowiedzi wiążą z tym spore nadzieje na sukces rynkowy.

Cytat:“There is strong strategic and industrial logic to the acquisition of Opera by the Consortium,” Opera CEO Lars Boilesen said in a statement. “The Consortium’s ownership will strengthen Opera’s position to serve our users and partners with even greater innovation, and to accelerate our plans of expansion and growth.”
(...)
“Kunlun has always been a pioneer in international growth among its Chinese internet peers, and has already obtained a large market share in Asia, Europe and other markets,”
Zhou said in a statement. “By combining Opera with Kunlun, Qihoo, and Golden Brick, the Consortium will join forces and solidify our leadership position in the international internet space.”
Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Po zmianie właściciela pewnie stracą jeszcze więcej użytkowników, no chyba że celują w inny target i chcą zwiększyć udział na rynku chińskim.
Według mnie ta firma stacza się po równi pochyłem mieli genialną przeglądarkę którą zamienili na to co jest obecnie, jedną z wielu przeróbek chroma.
Odpowiedz
#3
Zgadza się ,używałem Opery odkąd pamiętam czyli ok 2001 roku , do czasu zmiany silnika, to był jej koniec, szkoda...
Odpowiedz
#4
Jeśli Opera skończy w Chinach, to z pośpiechem odinstaluję ją na wszystkich urządzeniach.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Przykre. Chińczycy, naśladowanie Vivaldi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości