Potop szpiegujących KB od Microsoftu.
#16
Z związku z takim potopem szpiegujących aktualizacji czy ktoś się może orientuje oprócz wymienionych tutaj aktualizacjach dla win7 są takie wypuszczone w systemie Vista ?

A także jeśli człowiek już nie będzie miał wyjścia i będzie musiał przejść i korzystać z systemu win10 znacie jakieś tweaki zapobiegających szpiegowaniu nas ? Jakieś porady co wyłączyć co usunąć itd...

I proszę nie pisać komentarzy w stylu najlepiej nie korzystać z win10 tylko przejść kompletnie na win7 i wyłącznie,bo obecnie win10 to ma same furtki i system nas będzie szpiegował itp. Z tym,że trzeba wziąć pod uwagę ,że win7 nie ma furtek i rzeczy szpiegujących to wcale nie byłbym taki sceptyczny.Bo zauważyłem kiedy tylko jest wypuszczany co nowy windows pojawiają się posty/komentarze/artykuły typu nie korzystać z win7 ,bo ten system jest cały w furtkach i rzeczach szpiegujących...Nagle wychodzi win8 i pojawiają się informacje jaki to ten nowy system jest be i zły i ile to furtek nie posiada do tego wszystko szpieguje. I nagle inni zachwalają win7 jaki to jest cacy.I wszystko co było wysmarowane na temat win7 wychodzi na to ,że system jest widocznie czyściutki i tak koło fortuny się kręci.

Nawet podaje taki przykład,że Chiny nie chcą mieć win8 z obawy gdyż zawiera wbudowane w system furtki, pozwalające na szpiegowanie jego użytkowników.Zaś win7 system ten nie zawiera żadnych furtek.Tylko jeszcze za kim 7 była bardziej popularna i nie było to właśnie 8.To właśnie dużo o takich rzeczach było smarowanych o tej 7.I nagle gdy wychodzą kolejne systemy win7 staje się systemem czystym.

Ja tam jestem tego zdania,że każdy system coś ma.I nie ważne czy to windows czy to linux czy też mac.Ważna jest tylko wiedza co i jak wyłączyć/odinstalować ,aby część rzeczy przy blokować/usunąć.

Do tego właśnie za obserwowałem odinstalowując kilka aktualizacji na win7,które tu były wymienione zauważyłem ,że system bardziej żwawiej mi chodzi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Potop szpiegujących KB od Microsoftu. - przez ziomzielony - 05.05.2015, 22:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości