Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8
#6
Zupełnie z innej przyczyny zainstalowałem dziś na systemie wirtualnym zaporę Comodo...chodziło mi nie tyle o możliwości, ile o dodatkowe komponenty, które zapora instaluje. Czemu tak?...to miała być odpowiedź na pytanie "czemu instalator zapory waży 204 MB?". Wiadomo, że to de facto instalator całego pakietu z możliwością wyboru komponentów i usług, ale:
- podczas instalacji wyłączyłem instalowanie wszystkich dodatkowych usług, wspomagaczy, podmieniaczy stron, dodatkowej przeglądarki, itp...zostawiłem tylko zaporę
- na dole ekranu instalatora pojawił się komunikat, że instaluję 102 MB (!!)...samej zapory!?
- po zainstalowaniu nawet nie odpalałem samego programu i nie aktualizowałem go...sprawdziłem jedynie jakie własne lokalizacje tworzy i ile miejsca one zajmują...i wynik mnie nieco poraził
- w katalogu Program Files tworzy katalog o nazwie Comodo, a w nim kolejny o nazwie Comodo Internet Security(?)...w sumie 100 000 KB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



- w katalogu Program Data tworzy kolejne 2: Comodo i Comodo Downloader, a to ile poszczególne ważą (w sumie 342 900 KB) i co w nich można znaleźć poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Reasumując...program instaluje mnóstwo plików (ponad 430 MB bez aktualizacji), których konieczność pozostawania na dysku jest wysoce dyskusyjna...nazwałbym je śmieciami po prostu. Nie ma znaczenia, co się wybierze podczas instalacji, to i tak na dysku znajduje sie potem wszystko, co możliwe tyle, że nie wszystko jest uruchomione. To wg mnie przykład właśnie nieelagnackich rozwiązań wśród programów.
A może ktoś z Was wie, czemu tak się dzieje?...może jest jakieś tego racjonalne wytłumaczenie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8 - przez Konto usunięte - 25.03.2015, 21:12
Re: Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8 - przez ichito - 08.04.2015, 07:22
Re: Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8 - przez Konto usunięte - 08.04.2015, 07:30
Re: Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8 - przez Konto usunięte - 08.04.2015, 08:34
Re: Comodo firewall wersja 5.12 [ostatnie wydanie] vs 8 - przez Toruniak - 08.04.2015, 21:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości