AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany
#66
zord napisał(a):i trzeba instalować jako zaufany a jak coś tam siedzi Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



To jest plik z kodekami - ogolnie kodeki powinno instalowac sie jako zaufane, poniewaz ich instalacja mocno integruje sie z poszczegolnymi dzialami rejestru systemowego. DW te wpisy wirtualizuje i ogranicza ich prawa przez co instalacja w tym przypadku sie nie powiedzie. Instalujac sterowniki nalezy pobierac je bezposrednio ze strony producenta, dla pewnosci mozna taka paczke wrzucic na VT lub przeskanowac u siebie na dysku np AV na zadanie.
Prawde mowiac nie rozumiem tej calej dyskusji apropos instalowania nowych programow, z Twoich wypowiedzi zord, wynika ze bardzo czesto instalujesz programy, dodatkowo masz co do nich watpliwosci - wnioskuje zatem ze nie posiadaja one certyfikatow oraz nie pochodza z zaufanych zrodel (vide strony producentow oprogramowania), ponadto jak pisalem wczesniej Google nie gryzie, czasem warto sprawdzic dany program wlasnie w G. jesli wszystkie inne rozwiazania zawodza.
Mnie sie jeszcze nie zdarzyla taka sytuacja zebym mial jakies wieksze watpliwosci co do danego pliku ktory faktycznie chcezainstalowac - tzn - wiem jak dziala, jakie korzysci bede z niego mial i mam pewnosc ze zostanie w moim systemie na dlugo. Jesli jestes testerem i kilka razy w ciagu dnia instalujesz nowe programy i je odinstalowujesz - w takim razie najlepszym wyjsciem dla Ciebie bedzie program typu Shadow Defender lub Returnil. Jesli natomiast instalujesz duzo programow i ich nie odinstalowujesz w takim razie zastanawiam sie ile juz masz ich poinstalowanych 200+?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals


Wiadomości w tym wątku
Re: AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany - przez adam_993 - 06.05.2009, 13:12
Re: AV-Comparatives - DefenseWall HIPS przetestowany - przez Creer - 06.05.2009, 14:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości