Siedem miesięcy z Avg - krótki opis.
#2
To i ja przedstawię swoje spostrzeżenia z używania AVG IS 2013, ale po niecałych 2 miesiącach:

- Najważniejszy moim zdaniem z problemów, to rozwiązanie zastosowane w oknie decyzyjnym firewalla, gdy nieznany program chce nawiązać połączenie z Internetem. Domyślna opcja ukrywająca się pod przyciskiem enter to zezwolenie programowi na połączenie. Już dwa razy zdarzyło się mi, że program który miał być odcięty do Internetu chciał się łączyć (np. aby pobrać aktualizację) dokładnie w momencie, gdy pisałem coś i naciskałem enter. Oczywiście w takiej sytuacji wciśnięcie klawisza enter zezwalało na to, chociaż okno dialogowe było wyświetlane może pół sekundy, zbyt krótko abym mógł zareagować. Jak dla mnie, powinno być tutaj jakieś opóźnienie, choćby 2 sekundowe, bo czasami można wpuścić niechcianą aplikację... a później nawet nie wiadomo od razu, na co tak naprawdę i jakiemu programowi się zezwoliło.

- Kilka razy zdarzyło się mi, że skanowanie po jego ukończeniu zawieszało się, bez możliwości zobaczenia raportu i podjęcia działań, np. usunięcia zagrożeń. Raport ten z działaniami były dostępne dopiero po restarcie systemu. Ale może być to akurat wina systemu win8 64 bit, bo nie wiadomo w zasadzie, gdzie będzie tu leżeć przyczyna.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Siedem miesięcy z Avg - krótki opis. - przez narvego - 07.02.2013, 12:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości