Thunderbird, eM Client czy Email Tray?
#19
Czy ja wiem, czy to kwestia pędu i reklamy...
Ja swoją przygodę z pocztą email zaczynałem niedawno jak na staż niektórych na tym forum, bo tak z 10 lat temu. W zasadzie od razu od webmaili, bo najpierw interia, a niedługo potem gmail (jeszcze przez zaproszenie z czasopisma), którego używam po dziś dzień. Wielokrotnie próbowałem różnych klientów: Thunderbird, The Bat, Outlook, poczta live, wspomniany wcześniej Mailbird itp. no i nigdy nie wyszło to w praktyce. Problemów zawsze jest sporo np. brak integracji z kontaktami danego konta czy kalendarzem.Oczywiście aplikacje desktopowe mają większe możliwości, niemniej te bardziej rozbudowane webmaile wcale nie są przecież obecnie ubogie: całkiem spore filtry, podział na kategorie (etykiety w gmailu, czyli skończenie z nieelastycznym podziałem na katalogu jak w systemie plików) czy segregowanie według "ważności". Do tego dorzućmy możliwość zarówno pobierania z innych skrzynek, jak i wysyłania za ich pośrednictwem i robi się dosyć potężne narzędzie. Teraz z jednego miejsca obsługuję tylko dwie skrzynki, ale był moment, że było ich 5 i nie było z tym najmniejszego problemu, bo przez filtry dało się to logicznie poukładać. Zaletą jest także to, że tak ustawione konto mam pod ręką na swoim komputerze, na telefonie, a także na dowolnym sprzęcie na jakim znajduje się przeglądarka. Oczywiście można nosić klienta poczty w formie portable na pendrive, niemniej uważam to za rozwiązanie co najmniej niewygodne.
Oczywiście nie jestem osobą, która by negowała używanie klientów poczty. Po prostu ja osobiście nie mam takiej potrzeby i dzielę się tutaj wrażeniami, że próby ich użycia spełzły na niczym Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Thunderbird, eM Client czy Email Tray? - przez Konto usunięte - 27.11.2012, 20:36
Re: Thunderbird, eM Client czy Email Tray? - przez McAlex - 28.11.2012, 23:15
Re: Thunderbird, eM Client czy Email Tray? - przez Konto usunięte - 21.02.2014, 17:43
Re: Thunderbird, eM Client czy Email Tray? - przez Konto usunięte - 23.02.2014, 10:33
Re: Thunderbird, eM Client czy Email Tray? - przez Konto usunięte - 21.08.2014, 15:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości