Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis
#1
Witajcie !
Postanowiłem ze krotko opisze program, który jest u mnie od wczoraj. A jest nim Kaspersky PURE w wersji 2. Gdyby nie promocja na FB, to pakiet nigdy by pewnie u mnie nie zagościł, bo mam (miałem) do niego mieszane uczucia. Instalując rok temu KIS-a, instslator poprosił o restart. Zrobiłem to, program się nie zainstalował, a do tego doszło uszkodzenie sterownika karty siec. Jestem pewien, że to KIS, ponieważ nic innego wcześniej nie instalowałem. Od tamtej pory unikalem Kasperskiego, aż do czasu promocji, kiedy postanowiłem dać firmie 2 szanse. Ale wróćmy do opisu ...
A więc tak :
GŁÓWNE OKNO

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kolor na moje oko to jasno zielony. W górnej części mamy 3 kategorie Kopia Zapasowa, Ochrona Komputera i Kontrola Rodzicielska. Poniżej są dodatkowe narzędzia, dzięki którym pakiet stał się kombajnem do (prawie) wszystkiego Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zacznijmy od Kopii Zapasowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj nie ma co się rozpisywać, bo chyba każdy wie o co chodzi. Możemy w wybranej lokalizacji utworzyć kopie ważnych danych lub przywrócić stan komputera z ostatniej kopii.
Ochrona Komputera :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po lewej stronie okna możemy poprzez klikniecie, przejść do opcji skanowania, uruchomić aktualizację lub po prostu zapoznać się ze stanem ochrony.

Kontrola Rodzicielska:
Możemy wprowadzić hasło, aby nikt nie zmienił nam ustawień

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Główne okno :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mamy dostęp do raportów i ustawień kontroli.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja ustawiłem swojemu bratu ograniczenia niestandardowe, ale mamy jeszcze 3 inne profile.
Po kliknięciu ustawienia zostaniemy przeniesienido … ustawień Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możemy określić czas korzystania z komputera, które aplikacje będą dozwolone, jakie pliki będzie można pobierać (jeżeli zaznaczymy pliki wideo - youtube nie będzie działał)

Na koniec widok z ustawień, których jest sporo. Program ma duże możliwości konfiguracyjne, ale nawet początkujący dadzą sobie rade z konfiguracją według własnych upodobań

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak na niecałe 2 dni używania pakietu program jest dla mnie trochę skomplikowany, ale po pewnym czasie da się wszystko ogarnąć.
Nie wiem jak z wykrywalnością, ale na razie żadnego wirusa nie z złapałem.
Podczas pisania tego tekstu proces avp.exe zużywał 14 000 K, ale czasami zużycie dochodziło do 71 000 K – dane z systemowego managera zadań. .Po pełnym skanie. ktory trwal ok. 1 h, zuzycie zmniejszylo sie do 7500 K, a nawet 2400 K Smile Program nie mieli już dyskiem i nie jest odczuwalny. Można by rzec - prawie jak Norton.
Ale prawie robi wielką różnicę, bo przed pełnym skanem różnie to z nim bywało, ale mimo wszystko warto skorzystać z tej promocji na facebooku - na pewno się nie zawiedziecie Smile
Zaletą programu jest chmura Kaspersky Security Network, w której sprawdzana jest reputacja plikow oraz liczba osob, ktore pobraly dany plik/program. Ten moduł pakietu ma dużą liczbę użytkowników, dzięki czemu odpowiedź przychodzi bardzo szybko.
Wadą jest to, że program nie obsługuje najnowszych wersji przeglądarek internetowych.

To mój pierwszy opis, więc proszę o wyrozumiałość, ale także jakieś podpowiedzi
ESET Smart Security
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez damian.z - 19.10.2012, 14:37
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez Street - 19.10.2012, 16:59
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez byku81 - 19.10.2012, 17:50
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez McAlex - 19.10.2012, 23:02
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez zbir - 20.10.2012, 15:33
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez zbir - 20.10.2012, 16:35
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez zbir - 20.10.2012, 19:45
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez KaMiL - 20.10.2012, 19:48
Re: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis - przez tom.eo - 22.10.2012, 09:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości