Zone Alarm Free Antivirus + Firewall [Raport Użytkownika]
#18
Street napisał(a):
Adi Cherryson napisał(a):Oczywiście w porównaniu do płatnych pakietów typu Internet Security brakuje mu kilku zaawansowanych funkcji: blokowanie podejrzanych stron www


Adi Cherryson napisał(a):Ochronę przeglądarki www można zapewnić przez darmowy BitDefender Traffic Light BitDefender Traffic Light opisany na naszym Forum tutaj


I tu się rodzi moje pytanie Grin? Bo patrząc na fotosy 2 procesy ZA zżerające 10mb chyba nie są dla picu?


Programu używam nadal i niestety muszę potwierdzić fakt, że w darmowej wersji nie ma aktywnej ochrony przeglądarki www - czyli nie blokuje nam dostępu do podejrzanych stron. Można je dowolnie odwiedzać i przeglądać. W sumie nie wiem już teraz, czy jest to minusem. Przeglądanie przecież nie czyni zagrożenia, a wolność jest podstawą internetu. Bardzo dobry silnik antywirusowy (producent: Kaspersky Lab) i Firewall Zone Alarm (bardzo czuły, podobny w działaniu do Online Armor) raczej nie przepuszczą żadnego zagrożenia. Jeśli potrzebna jest aktywna ochrona przeglądarki, to BitDefender TrafficLight za darmo ją zapewni.

Cytat z recenzji McAlexa:

McAlex napisał(a):Ochrona WWW

Tu duże zaskoczenie. Zacznę jednak od minusów. Program nie skanuje odwiedzanych witryn internetowych. Funkcjonalność ta dostępna jest w płatnych wydaniach. Wirusy zapisujące się na dysku są jednak skutecznie usuwane przez silnik real-time. Dodatkowy minus- toolbar i ochrona sieciowa działają tak naprawdę tylko na Firefoxie i IE. Korzystając z Opery czy Google Chrome jesteśmy skazani na instalację dodatków przeznaczonych dla tych przeglądarek. Prawdą jednak jest,że całkowicie bezpłatne oprogramowania nigdy nie zapewnią wszystkich modułów zabezpieczeń, jakie producent może zaoferować w płatnych wydaniach.Mimo wszystko zauważyłem wiele zalet.


Barti18 : przy tak mocnym procesorze i 6 GB RAM nie odczujesz jego obecności. Użycie procesora jest znikome, nie ma tzw. szarpania i mielenia dyskiem.

tommyklab napisał(a):
Adi Cherryson napisał(a):nie polecam instalacji Zone Alarm na maszynach poniżej 4 GB pamięci RAM
- no to kiszka , gdyż mam tylko 2 GB na moim XP Sad

Ja bym to zmienił na tak, że: "polecam instalować Zone Alarm na maszynach z co najmniej 3-4 GB pamięci RAM w przypadku Windows Vista/7/8 i z co najmniej 1.5-2GB w przypadku Windows XP"Smile


No nie wiem. 1,5 GB RAM to chyba trochę mało, jeśli ponad 300 MB zużywa proces do zabezpieczeń. Może ktoś spróbuje przetestować ten program na starszym sprzęcie? Mielibyśmy bardziej szczegółowe informacje. Mój raport jest z PC, który nie miał problemów z pamięcią RAM, jak napisałem na początku...

Ogólnie mogę nadal uczciwie stwierdzić, że jest to bardzo ciekawa alternatywa wobec bardziej popularnych i znanych w naszym kraju programów. Mamy za darmopołączenie: silnika antywirusowego z KIS i lepszy firewall, niż w KIS. Brakuje tylko fajerwejków...
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Zone Alarm Free Antivirus + Firewall [Raport Użytkownika] - przez Adi Cherryson - 12.11.2012, 02:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości