Ustawienia zapory a architektura sieci
#7
Tak jak Eru mówi...szyfrowanie, silne hasło...do tego po MAC adresie tylko jeden komputer-matka do LAN i reszta urządzeń po WiFi -tylko domowe. Nie wiem czy masz opcję rozgłaszania sieci - jeśli nie dajesz dostępu nikomu innemu, to możesz wyłączyć rozgłaszanie. Wtedy sieć nie będzie widoczna w oknie dostępnych sieci bezprzewodowych. Wydaje mi się, że tak ograniczysz - przynajmniej na ruterze - dostęp niepowołanych użytkowników. Poza rozgłaszaniem sieci mam takie ustawienia u siebie i nie mam problemów...jak ktoś do syna przychodzi i chce się podłączyć do sieci, to jednorazowo wchodzę w ustawienia rutera i robię mu dostęp do WiFi.
Na komputerze matce mam do tego jako zaporę programową OA Free i tam sieć jest odznaczona jako niezaufana - nie udostępniam plików/drukarek, bo nie mam takiej potrzebydlatego też wykryte komputery/urządzenia są również jako niezaufane.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Konto usunięte - 29.07.2011, 09:26
Re: Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Eugeniusz - 29.07.2011, 09:52
Re: Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Konto usunięte - 29.07.2011, 13:20
Re: Ustawienia zapory a architektura sieci - przez ichito - 29.07.2011, 13:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości