Zużycie zasobów
#8
@facecik...
OA pisze na swojej stronie, że wersja free ma Web Shield, ale po zainstalowaniu widać w panelu programu, że to pole, choć zaptaszkowane jest nieczynne, a pod spodem jest dopisek "not installed"...więc nie wiadomo czy ta opcja jest zamontowana, czy nie. Sprawdzałem na stronie OA i w pliku pomocy, ale nie było do tego komentarza. Sam się na to złapałem dwa dnie temu i po krótkim czasie tego samego wieczora był Privatefirewall na kompie.
Na marginesie...OA zagościł u mnie po prawie roku przerwy i widać, że trochę uprościli i ułatwili jego obsługę. Pod koniec instalacji włącza się "wizard", który prowadzi przez całą resztę instalacji i wstępnej konfiguracji - i tu niespodzianka - mamy dwie możliwości: albo włączamy opcję "zaufaj wszystkiemu na tym komputerze" (programy, pliki systemowe, sterowniki, usługi, autostart, menu start...no wszystko, bo pozycji z tego wychodzi kilka setek) i wtedy mamy skan wszystkich możliwych pozycji albo przechodzimy cały kreator krok po kroku i pomijamy to, co chcemy. To znacznie ułatwia sprawę...natomiast teraz w wersji free nie ma już możliwości przełączenia się na tryb zaawansowany - to pole jest nieaktywne - co nieco wkurza, jeśli ktoś pamięta starsze wersje i chce coś tam pogrzebać po swojemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zużycie zasobów - przez messier - 22.09.2010, 20:02
Re: Zużycie zasobów - przez martinez2006 - 22.09.2010, 20:06
Re: Zużycie zasobów - przez facecik - 22.09.2010, 20:23
Re: Zużycie zasobów - przez Creer - 22.09.2010, 20:54
Re: Zużycie zasobów - przez facecik - 22.09.2010, 21:10
Re: Zużycie zasobów - przez Creer - 22.09.2010, 21:13
Re: Zużycie zasobów - przez korbennn - 23.09.2010, 07:03
Re: Zużycie zasobów - przez ichito - 23.09.2010, 07:12
Re: Zużycie zasobów - przez facecik - 13.11.2011, 11:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości