Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie!
#15
(31.12.2018, 12:49)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie zgadzam sie z wypowiedzią @Buli... Firma nie dokonała nawet najmniejszych kroków by zadbać o bezpieczeństwo danych ani stosować się do przepisów panujących nawet przed RODO. To że ktoś sie włamie czy też nie, nie usprawiedliwia braku zastosowania / wdrażania środków ochronnych bazy danych firmy/klientów... narażając nas/klientów na kolejne ataki w przyszłości.
===========================================================================

Serwer z całą obsada wyglądaj tak jak: Mam kuzyna co on tam kiedyś chodził do liceum i miał informatykę on nam serwer w Morele postawi.. No i potem jest serwer jaki jest robiony za pomocą Tutków z google... przez Janusza...

Równie dobrze można mieć domyślne hasło admin/admin1 i mieć żal że w sklepie ktoś podpina mi sie pod sieć....

Tego bardziej sp****** się nie dało widać że to czysta amatorka i każdy newb który by zaczynał przygodę z hackingiem by obrabiał takie serwery po 5 min pierwszej przygody...

Ja sam kupowałem sporo rzeczy w morele bo mieli bardzo dobre ceny przynajmniej wtedy. Nie chce sie chwalić ale z 20 tysi u nich zostawiłem na elektronikę i dla parę mniejszych firemek gdzie po znajomości montowałem mniejsze/większe sprzęty pod wymóg danych osób za prośbą.

Stary ale bzdury wypisujesz, gość który rozpoczyna przygodę z hackingiem nie znalazł by otwartego portu, gość miał farta i trafił na lukę w postaci wystawionego portu na świat. Potem zastał tam php my admina, google reset hasła i lecimy z tematem. Dump bazy i wysyłał maile z protona do morele, że ma ich baze i chce 250k?
Admin ogólnie do zwolenianie za wystawienie produkcyjnego serwera na świat w taki sposób plus nie połapanie się że dziwny IP się łaczy z ich bazą Grin.

A i co to 20 tysięcy w IT? Komputer z Windowsem i Officem to 4,5 brutto ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - przez Konto usunięte - 31.12.2018, 11:55
RE: Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie! - przez smq - 01.01.2019, 14:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości