Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie
#31
Mam SpySheltera zainstalowanego i po dodaniu do zaufanych o nic mnie nie pyta gdy dany program podejmuje czynność.. ( po za zapisaniem zdarzenia w logu, ale to nie zapobieganie tylko informacja po fakcie)

Po za zaporą bo ją wyłączyłem z zasad tak żeby nawet przy zaufanym stopniu mnie pytał o każde połączenie..
Dzięki temu nie mam konfliktów z mniej ważnymi programami oraz tymi zabezpieczającymi, a w razie czego to mnie poinformuje jak jakiś program będzie chciał dociągnąć aktualizacje i nie tylko,, jedyne co mnie pyta o to nałożenie tych samych zasad jeśli zauważy że plik wykonywalny się zmienił po sumach kontrolnych.

W Starym online armor też program po dodaniu do zaufanych nie blokował akcji danego programu i miał hulaj dusza piekła nie ma nawet jak 1 raz sie ustawiało program to pamiętam że był dymek ostrzegawczy o konsekwencjach dodania program do zaufanych.

A przeglądarkę jak i pare programów biurowych mam ręcznie ustawioną na: cześć operacji kompletnie wyłączonych/zablokowanych z góry, a część pod ręczny monitoring(powiadomienia)
Np jak coś pobieram pomimo piaskownicy to i tak mnie pyta czy zezwolić na zapis danych. Jak bym dodał przeglądarkę do zaufanych to raczej nie powiadomił by mnie o żadnych akcjach związanych z przeglądarką.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie - przez Quassar - 25.10.2018, 21:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości