Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie
#23
Przepraszam za opóźnienie, ale jak człowiek ma prace w pracy i brak chęci po pracy, to działania prospołeczne mogą się opóźnić Smile

Jak ustawić?
Antywirusa mam ustawionego na najwyższa możliwa czujność na skanerze rezydentnym i wyłączoną optymalizację. Nie czuję żadnego "mulenia, bo chyab jest tak, jak napisał Adrian:
(10.10.2018, 20:12)adrian.sc napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem o czym my się tutaj rozwodzimy. Problem z wydajnością załatwia budżetowy SSD za 200zł. Tylko tyle trzeba, aby przyśpieszyć działanie / uruchamianie programów 5x albo i więcej. Problem wydajności antywirusów na SSD nie istnieje.
O tym, że stary Comodo jest wolną krową, wiem - wciąż mam na chodzie XPka z comodo 5.x (najnowsza dostępna z tej gałęzi, nie pamiętam) i tam po kliknięciu OK na komunikacie HIPSA czekam naprawdę długo, aż wyskoczy kolejny... Tutaj to nie istnieje.

Z innych reguł: firewall mam ustawiony w tryb bezpieczny, podobnież HIPS, włączony VirusScope i automatyczną izolację.
Zarówno HIPS, jak i Firewall mają tryb nauki - w tym trybie program uczy się, które programy i połączenia są bezpieczne. Żeby przyśpieszyć ustawianie programu, możesz włączyć oba tryby, pokorzystać z programów, którym ufasz, i przywrócić tryb bezpieczny - program nauczy się, które żądania tych programów są zaufane.

Masz 6 domyślnych grup reguł w Firewallu i 5 w HIPSie - i w większości przypadków one wystarczą. Traktujesz Instalatory jak instalatory, zaufane pogramy (te od Adobe, Pakiet Office, czy inne, duże komercyjne pakiety) jak zaufane programy, a jeżeli potrzebujesz czegoś na szybko z internetu i nie masz zaufania, portaktuj jako izolowany. Możesz też wybrać zaufanych dostawców w ustawieniach HIPS. Domyślne grupy wystarcza, jeżeli nie masz wiedzy i czasu/chęci na dokładne poznanie zasad działania systemu i/lub administrowania sieciami i analizy ruchu, więcej tam możesz napsuć niż poprawić.
Oczywiście możesz ignorować grupy i traktować programy szczegółowymi regułami, ale wtedy zasypie Cię komunikatami. Z drugiej strony, dostarczy masy pretekstów, żeby się poduczyć. Z trzeciej, stworzy masę okazji do popełnienia błędów. Czy jesteś w stanie je zaryzykować, zdecyduj sam. Jeżeli to komputer do pracy, skłaniałbym się ku opcji "nie, nie jestem".
Niezaufane strony możesz otwierać przez zwirtualizowaną przeglądarkę. Niezaufane pliki możesz otwierać przez wirtualny pulpit - to takie lustrzane środowisko, kopia systemu, i zmiany w niej dokonane nie wpłyną na "główny" system. Żeby z tego rozwiązani wygodnie korzystać, ustaw sobie jeden folder współdzielony Do którego wirtualna przeglądarka i wirtualny program może zapisywać pliki. Jeżeli dostajesz dużo maili z PDFami w czy Docm w załączniku, to może bardzo pomóc Smile


Taki mały dodatek: jeżeli dobrze rozumiem, cały czas mówimy o jednoosobowej firmie w domowym zaciszu. W takim przypadku, jeżeli nie potrzebujesz, wyłącz współdzielenie plików i widoczność komputera w sieci, w Windowsie wybierz "sieć niezaufana" ,a jak masz chwilę cierpliwości, skonfiguruj sieć wirtualną na routerze pod ten komputer. W ten sposób zabezpieczysz się przed zagrożeniami, które nieuważni domownicy zostawiają w sieci Smile

@"Apocalypse" - jak podsyłasz filmiki z YT możesz to robić w poście na forum, inni pewnie też się chętnie dowiedzą, co tam polecasz Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie - przez M'cin - 20.10.2018, 19:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości