Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie
#5
Migawki nie pomogą w przypadku awarii dysku. Kopia musi być w chmurze, na dysku NAS lub zewnętrznym dysku. Tylko pamiętaj, aby ransomware nie miało dostępu do dysku sieciowego.

Comodo do 10 licencji można używać w firmie za free. Ale jak to potraktuje urząd w przypadku kontroli, to nie wiem do końca. Zawsze możesz kupić wersję Pro i mieć 25GB na dane w chmurze Comodo.

VoodooShield nie posiada licencji bezpłatnych, ale to soft nie do przejścia dla malware.

SpyShelter Firewall - jak wyżej, ale podobno są jakieś problemy czasem przy nowych buildach Windows 10, który zawsze coś namiesza. To widać po postach na tym forum.

Emsisoft nie ma firewalla. W ogóle jest to soft coraz bardziej okrajany:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Moja propozycja jest taka, że wspomniane polskie antywirusy pokrywają wszystkie wektory ataków, ale pozostałe softy też poradzą sobie dobrze. Jestem zwolennikiem ochrony wszystkich urządzeń za pomocą jednego oprogramowania, więc zawsze biorę pakiety na Windows i Androida + VPN-y. Czyli od siebie dorzucam do listy F-Secure, Bitdefendera, Kaspersky, G Data, Comodo One Home Edition (możesz zdalnie zarządzać kilkoma urządzeniami z chmury) i jeszcze SecureAPlus.

Niemniej wszystko co wymieniłeś to topowe oprogramowanie pod względem ochrony. Pozostaje chyba kwestia ceny oraz dodatkowych funkcji, oprócz zabezpieczenia (np. pokrycia innych systemów na pozostałych urządzeniach, język interfejsu, panel w chmurze do zarządzania, kopia zapasowa, VPN, wsparcia producenta, społeczność i inne)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki pakiet zabezpieczający do stacji roboczej w firmie - przez adrian.sc - 09.10.2018, 19:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości