TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją!
#49
Historia się rozwija i przeciwko aplikacji TikTok i jej deweloperom wytacza się coraz cięższe działa...

Cytat:Wuj Sam przyjrzy się temu, w jaki sposób popularna chińska aplikacja, TikTok, przetwarza dane osobowe. Na problem zwrócił uwagę jeden z liderów Partii Demokratycznej, senator Chuck Schumer. Uważa on, że TikTok może zostać wykorzystany przez chiński wywiad.

Jak podaje Reuters, Sekretarz Armii USA, Ryan McCarthy przyznał, że lider Demokratów zlecił mu sprawdzenie możliwego ryzyka, jakie niosłoby ze sobą użycie TikToka przez wojsko.

    Eksperci od bezpieczeństwa narodowego są zaniepokojeni zbieraniem i przetwarzaniem danych użytkownika przez TikToka, w tym dodawanych treści [krótkich filmików, przeważnie z podkładem muzycznym – przyp. Bizblog.pl] i rozmów, adresu IP, lokalizacji, metadanych i innych wrażliwych informacji osobistych.
    – napisał Chuck Schumer w liście do sekretarza z 7 listopada.

Takie jest chińskie prawo

Schumer obawia się, że zgodnie z chińskim prawem rodzime firmy muszą współpracować z wywiadem, kontrolowanym przez komunistyczną partię rządzącą Państwem Środka.
(...)
Vanessa Pappas, która zarządza amerykańskim TikTokiem, napisała 5 listopada na blogu, że centra danych firmy znajdują się poza terenem Chin, a dane mieszkańców Stanów Zjednoczonych przechowywane są w Singapurze.
źródło cytatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niedługo potem kolejne info w temacie

Cytat:Przeniesienie praktycznie całego biznesu do USA, teraz także z centrum zarządzania danymi użytkowników, ma uspokoić amerykańskie władze, że TikTok nie stanowi żadnego zagrożenia dla prywatności Amerykanów. Chińskiemu właścicielowi ultrapopularnej apki, spółce ByteDance grozi los rodzimego konkurenta, który już został zmuszony do pozbycia się aplikacji Grindr.

Jak dowiedział się Reuters, ByteDance jeszcze bardziej podkręcił tempo wydzielania TikToka ze swojej struktury, by obłaskawić Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w USA (CFIUS), który w październiku wszczął dochodzenie w sprawie potencjalnych naruszeń prywatności użytkowników aplikacji.

Chińczycy dwoją się i troją, by przekonać amerykańskie władze, że dane użytkowników TikToka są przechowywane bezpiecznie na terenie Stanów Zjednoczonych i w żaden sposób nie mają do niego dostępu chińskie władze.

CFIUS przygląda się przeprowadzonej w 2017 roku transakcji przejęcia za miliard dolarów amerykańskiej aplikacji Musical.ly przez chiński startup ByteDance. Przemianowana następnie na TikTok zrobiła oszałamiającą karierę, a liczba pobrań przekroczyła już 1,5 miliarda.
(...)
Skąd taka determinacja szefów ByteDance? Chińczycy z pewnością chcą uniknąć losu, jaki spotkał inną firmę z Państwa Środka, Beijing Kunlun Tech, która po dochodzeniu CFIUS w maju zgodziła się pozbyć aplikacji randkowej dla mniejszości seksualnych Grindr. Tu także chodziło o bezpieczeństwo danych użytkowników. Obawy dotyczyły na przykład możliwości szantażowania użytkowników wrażliwymi obyczajowo treściami, jakie zamieszczają w aplikacji.

Zagrożenie dla bezpieczeństwa danych użytkowników to jednak tylko jeden z zarzutów formułowanych pod adresem właściciela TikToka. Amerykańcy politycy zarzucają ByteDance także cenzurowanie niewygodnych dla Pekinu treści politycznych oraz prowadzenie za pośrednictwem TikToka propagandy.
źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją! - przez ichito - 01.12.2019, 16:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości