KAISER - błąd w układach Intela, ARM i AMD podatny na ataki Meltdown i Spectre
#39
(08.01.2018, 10:51)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tu mamy naprawę, która reperując jedną wadę ogranicza inne możliwości sprzętu

Generalnie masz rację i bardzo chciałbym, żeby tak było jak piszesz i żebym np. otrzymał nowy procesor, ale myśląc realnie wszystko sprowadza się do warunków umowy / gwarancji zawieranych między sprzedającym a kupujacym.

Jesli chodzi o Intela to mam przed sobą "książeczkę" wyjętą z boxa od procesora i tu nigdzie nie jest napisane, że (na przykład) "w tej i tej grze" nabywca osiągnie maksymalnie X% obciążenia procesora, albo że "w tej i tej aplikacji" nabywca przetworzy dane w maksymalnie X sekund. Natomiast jest np. napisane, że "Produkt jest zasadniczo zgodny z publicznie dostępnymi specyfikacjami firmy Intel oraz przy założeniu, że Produkt będzie właściwie używany i zainstalowany, nie przestanie on działać na skutek wad materiałowych i produkcyjnych przez 3 lata od daty zakupu." oraz "Ograniczona gwarancja nie obejmuje (...) wad i błędów konstrukcyjnych w Produkcie."

Kupując ów procesor godziłem się na jego użytkowanie pod tymi warunkami. Wady są, ale zostaną zaaplikowane łatki umożliwiające obejście wad i procesor "nie przestanie działać". Poziom wydajności to kwestia, której Intel mi nie obiecywał.

Trochę to przypomina sytuację gdy np. oddajesz coś do naprawy i serwis wymienia Ci jakąś uszkodzoną metalową część na jej plastikowy odpowiednik. Całość zaczyna działać i podobnie możesz uważać, że rzecz stała się mniej trwała, ale po naprawie nie możesz rządać całkowitej wymiany owej rzeczy na nową, bo w warunkach gwarancji raczej nie było napisane, ze dany element miał być metalowy, tylko że rzecz ma spełniać swoje funkcje.
a kuku!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: KAISER - poważny błąd w układach Intela i ARM64 - przez Konto usunięte - 03.01.2018, 17:46
RE: KAISER - błąd w układach Intela, ARM i AMD podatny na ataki Meltdown i Spectre - przez Lex - 08.01.2018, 12:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości