Foltyn SecurityShield - nowość na polskim rynku
#5
(15.11.2016, 15:26)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przydało by się nieco więcej informacji o tym jak działa, bo po krótkim teście zauważyłem że program wysyła sporo danych do internetu.

Program bazuje na chmurze i społeczności...tak wynika z informacji Adriana...
Cytat:jest to bardzo automatyczny HIPS i komunikuje o potencjalnym zagrożeniu tylko w momencie wykrycia podejrzanej aktywności / instalacji nieznanego softu. Ów false positive zależą także od społeczności. Im więcej użytkowników, tym więcej metadanych na temat różnego rodzaju oprogramowania i tym większa baza zaufanych aplikacji. Zobaczymy jak to będzie działać w przyszłości.
spodziewać się więc należy, że program będzie "gadał" ze swoimi serwerami. Zresztą w warunkach licencji jest zapis o zbieraniu informacji (podkreślenie moje)
Cytat:2. Information Collection
2.1. In order to identify new and challenging data security threats and their sources, as well as threats of intrusion, and to take prompt measures to increase the protection of the data stored and processed by the User with a computer, to improve the quality of the Software, the User agrees that following information will be sent to Foltyn Software servers:
· automatically generated installation ID (GUID)
· Files/parts of files, with their names and paths.

Jak patrzyłem na program przez dłuższą chwilę, to aktywność sieciowa nie jest stała...program czasem się łączy, czasem nie i nie jest to zbyt obciążające. A propos obciążenia - na stałe są 3 procesy u mnie, w tym jedna usługa, zużycie zasobów jest bardzo przyzwoite i właściwie nieodczuwalne...screen poniżej
   

Co do funkcji i możliwości...o tych drugich niewiele poza wspomnianymi wynikami testu, które dają nadzieję na skuteczny soft. Co do funkcji:
- program przechowuje raporty, ale raczej z wykrywania i blokowania, niż codzienne logi zwyczajowej aktywności...u mnie pole jest puste
   
   
- posiada menadżera aplikacji...górne pole to aplikacje blokowane - tu raczej automatycznie lub z decyzji użytkownika po alercie, bo nie ma opcji dodawania własnych procesów do listy...są opcje edycji...dolne pole to aplikacje dodane przez nas jako zaufane i rozumiem, że tak je traktuje program (prawdopodobnie te dane są też wysyłane do serwerów FSS jako opinia społeczności)
   
- ustawienia to na razie tylko wybór pomiędzy pytaniem użytkownika o zdanie i automatyczną reakcją programu
   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Foltyn SecurityShield - nowość na polskim rynku - przez ichito - 15.11.2016, 21:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości