Windows 10 - usuwanie aplikacji Microsoftu
#14
(07.10.2016, 06:57)Jacenty napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak i to moim zdaniem blokuje ponowna instalacje tych aplikacji. Folder nosi nazwę Windows App i jest ukrytym folderem systemowym, łatwo go usunąć stosując do tego Unlocker np. portable bez instalacji. Wazne jest żeby w ustawieniach systemowych folderów wyjąc haczyk przy "ukryj aplikacje systemowe" i wstawić haczyk przy "pokaz ukryte foldery". Windows App znajdziemy w C - Programe - Windows App.

Niestety nie posiadam Windowsa w polskiej wersji językowej wiec nie mogę pokazać screenu do tego ale może ktoś wstawi taki screen. Dzięki.

Widzę Jacenty że chyba masz takie samo podejście do M$ jak ja
Zostawić samo jądro systemu i resztę co tylko sie da wyj... w piz.. i zamieniać na alternatywy.(jeśli potrzeba korzystać z danej funkcji programu)
Ja dodatkowo trzymam system zamorzony w SD i rozbijam go na kilka wirtualnych innych systemów z podziałem na aplikacje żeby była dodatkowa izolacja.

Dzięki czemu system każdy osobna nie jest zapchany bo każdy ma inne/swoje aplikacje i dodatkowo w razie infekcji ogranicza straty do danego sektora że tak to ujmę.

Ja jeszcze ręcznie kasowałem klucze rejestru tych danych aplikacji żeby system nie z czytywał czegoś czego nie ma.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 10 - usuwanie aplikacji Microsoftu - przez Quassar - 07.10.2016, 12:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości