Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów
#17
(29.08.2015, 13:46)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rzeźbiąc temat dalej, dochodzimy do pewnych wniosków: albo użytkownicy w minimalnym stopniu zainteresują się obsługą SpySheltera w wersji darmowej - naprawdę warto korzystać, szczególnie po ostatnich zmianach - albo pozostaną przy podstawowym modelu, który opierać będzie się jedynie o AV i jakiś dodatek do przeglądarki. To ostatnie uważam za dość istotne, szczególnie jeśli użytkownik "lubi sobie coś tam poklikać" w sieci i nie rozpoznaje pożądanego elementu strony od banneru/reklamy/itp.

No ja na co dzień mam do czynienia z osobą, która nie wie, co robi, i woła o pomoc co chwila i Spysheltera bym nie polecił niedoświadczonym. Jak wchodziłem w temat to sam miałem problem, jak ustawić Comodo, żeby dobrze chodziło, mimo, że jakiśtam dryg do komputerów miałem.
Jak dla mnie to podstawą będzie AV i ustawiona zapora systemowa + coś do przeglądarki. Zastanawiałem się nad ustawieniem wtyczek na zadanie, ale i tak będą klikać co popadnie, więc może najlepiej ustawić Youtubę na tryb HTML5 i odinstalować/zablokować Flasha?
Co do skanu na żądanie, można im ustawić np. taki MBAM a schedulerze raz na tydzień, ale czy w ogóle pozwolą mu działać? Tongue
Do wszystkiego dostawiłbym Unchecky, lekki, skuteczny, darmowy, bezdotykowy i ochroni przed większością PUP.
No i konto użytkownika/gościa na co dzień, też dobry pomysł.
(29.08.2015, 13:03)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tibu 11 napisał(a):
Ja polecę Ci AV : 360 Total Security Essential bez zbędnych dodatków czyli takich opcji np do czyszczenia systemu - Zainstaluj i zapomnij i baw się dobrze
lub cały pakiet od Rising czyli Rising Internet Security


Na rynku są lepsze i również darmowe programy. Nie wiem z jakiego powodu Rising, przecież to kupa śmieci.

Czy ktoś jeszcze ma wrażenie, ze Tibu11 co temat poleca co innego, i obserwuje nasze reakcje? Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez Tibu 11 - 29.08.2015, 10:14
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez Tibu 11 - 29.08.2015, 10:49
RE: Darmowy zestaw dla nidoświadczonych userów - przez M'cin - 07.09.2015, 19:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości