man_on_the_train...Win 10 i prywatny test programów zabezpieczających
#12
(27.08.2015, 12:37)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To nie do końca prawda...programy AV/IS maja takie możliwości choćby w postaci sygnatur czy modułów typu monitor zachowań, wewnętrzne piaskownice, heurystyka. Przykład najlepszy to Kaspersky, który chwali się często zdobywaniem laurów w tym zakresie.
A propos Windows...warto zacytować ten fragment komentarza do zbiorczych wyników...nie znamy wyniku poszczególnych etapów testu, ale mozna sie domyślić, że Win10 sam w sobie jest "szczelny".
Niemniej testowanie AV programami, które mają sprawdzać szczelność danego zabezpieczenia (CLT stworzony pod HIPS Comodo), nie oddaje raczej prawdziwej wartości danego AV. Swoją drogą kilkanaście dni temu napisałem, że testowałem SpyShetlera przez CLT i nie wyszedł mi max wynik, to przesłanie z forum brzmiało mniej więcej tak: nie przejmuj się, to stary test, zabezpieczenia się zmieniły/windowsy przeprojektowały się itp. więc nie ma się co przejmować niepełnym wynikiem. A teraz udostępnione 5 takich testów, wcale nie najnowszych, gdzie AV nie przechodzą ich pomyślnie - i nagle wielkie halo, wszystkie AV są nieszczelne. To jak to jest z tymi testami, stare i rzetelne, czy stare i nie projektowane pod 64bit, więc nie pokazują prawdy?
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: man_on_the_train...Win 10 i prywatny test programów zabezpieczających - przez gravity1287 - 27.08.2015, 19:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości