Pierwsza instalacja Linuxa zamiast W, wybór/porady/początkujący
#1
Witam ponownie, ostatnio stałem się znowu aktywnym użytkownikiem jak kilka lat temu Tongue Od dłuższego czasu przymierzam się do instalacji jakiejś prostej wersji Linuxa na swoim Lenovo G580 i teraz nasuwa mi się wiele pytań. Po 1 czy na tym modelu nie będzie problemów z popularnymi dystrybucjami ? Generalnie chodzi o pracę systemu. Ja bym sobie jakoś radził ale np z laptopa korzystać będzie też tata, który lubi sobie wejść i zagrać na np kurniku lub wykonywać przelewy bankowe.  Interesuje mnie całkowite usunięcie Windowsa ( jako że mam na płytce zgranego W 8.1 z kluczem oryginalnym) i praca na Ubuntu/Mincie. Na próbe instalowałem Ubuntu na Vmaware lecz.. no nie pracował, wręcz nie działał. Mint nie chciał się odpalić również ale zakładam, że to wszystko moja wina bo nie bawiłem się za bardzo i wszystko zawsze było na odwal się Smile Jaką polcalibyście wersję Linuxa do takiej podstawowej poracy ? Programy jakie MUSZĄ być dostępne to sprawny office ( obojętnie może być Libre czy Open - cokolwiek, typowo studenckie obrabianiue sprawozdań) i przeglądarka. Nie chce problemów mieć z instalacją programów poprrzez kom endy bo się po prostu na tym nie znam A CHCE SIĘ POZNAĆ ! Po sesji mam zamiasr zacząc kupować czaspoisma dla Linuxiarzy i zgłębiać temat i odejść od Windowsa Smile i jeszcze jedna kwestia, chciałbym, żeby emulowanie gier nie było też problematyczne. Głównie chodzi o League of Legends jako że czasem w nią pogrywam. Widziałem poradniki, troszkę roboty ale to już ostateczność, chodzi mi o to żeby system nie robił sam z sieie problemów z tego typu rzeczami. Reasumując moją nieskładną wypowieedź i składając ją do kupy:
1) Jaka dystrybucja Linuxa będzie najlepsza ? Zależy mi na w pełni spolszczonej już podczas instalacji
2) W jaki sposób podczas instalacji sprawić by został CAŁKOWICIE usunięłty W 8.1
3) Nie chce dodatkowych partycji, ma być tylko 1 bo dla mnie one są dziwnie oznaczone w Linuxie i jeszcze w to się bawić nie będę, porady proszę co i jak Smile
4) Podczas wyboru proszę i pomocy mi udzielanej proszę kierować się prostotą obsługi dla Kowalskiego, który będzie chciał wejść na lapka, zagrać w pzeglądarce i wykonać 5 przelewów ( tata)
5) Jak najmniejsza problematyczność przy emulacji windowsowych gier - zwłaszcza LoL Smile

Wiem, że jakbym poszukał bym wiele znalazł jednak.. interesują mnie najnowsze wersje systemów i nowy temat wydaje mi się w miarę uzasadniony i zapewne nie jeden nowy użytkownik się tu pojawi googlując podobne rzeczy Grin

Pozdrawiam Smile
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pierwsza instalacja Linuxa zamiast W, wybór/porady/początkujący - przez Boniaszek - 17.05.2015, 09:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości