Potop szpiegujących KB od Microsoftu.
#8
(28.04.2015, 20:04)LowcyGier napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którakolwiek aktualizacja od Microsoftu " dobiła " system. Nie wiem co Wy macie za systemy
(28.04.2015, 20:31)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu

Niekoniecznie tak bym to widział, że nic nie wnosi, bo ja również nie miałem problemów ze swoim sprzętem i systemem i aktualizacji. Żebyś nia miał wątpliwości, czy moja wypowiedź wnosi coś do tematu, to trochę ją rozwinę.

Owszem, komputery znajomych i zapętlenia aktualizacji przy uruchamianiu, itp., jak najbardziej miały/mają miejsce, ale nie jestem w stanie przewidzieć wcześniejszych ruchów użytkownika, więc nie mogę wykluczyć, że to on coś namieszał, czy namodyfikował... Owszem, Łukasz też informował w pewnych publikacjach, że potwierdzono niestabilne działanie systemów po aktualizacji, więc zapewne nie jest to jakiś wymysł, ale:

(28.04.2015, 19:35)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten M$ jest tak zabezpieczony że bez 3-go porządnego oprogramowania ani rusz... a praca na systemie M$ zwykłego ograniczonego konta to nie kiedy udręka.

uważam za bzdurę, bo jestem przekonany i nauczony doświadczeniem, że niemalże goły system może być używany do codziennej pracy w domu, a przecież o takim czymś tutaj mówimy. No ok... Ochrona USB jest przydatna.

(28.04.2015, 21:10)slitzer napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wiesz, pracowałem w firmie gdzie było ~ 500 stanowisk. Ważne dane, przy większej ilości poprawek miny adminów srogie były

W takich z kolei środowiskach, to, że administratorzy dają ciała i puszczają z buta aktualizacje na produkcję bez wcześniejszego sprawdzenia stabilności w środowisku testowym, to już nie wina Microsoftu, a zwykła nieświadomość/nieodpowiedzialność, czy też po prostu ryzyko, którego efektami są "srogie miny". Przecież niewielkie aktualizacje baz sygnatur w komercyjnych rozwiązaniach antywirusowych mogą być z opóźnieniem "wdrażane" z serwera-repozytorium - właśnie w celu sprawdzenia, czy nie wchodzą w niechcianą interakcję z oprogramowaniem firm trzecich, czy z samym systemem Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Potop szpiegujących KB od Microsoftu. - przez nikita - 29.04.2015, 09:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości