Facebook - hipokryzja czy głupota?...czyli "seksowne" noworodki i dzieci na portalu
#4
Witam,

Ichito zgadzam się z tobą i jestem również za takim protestem. Uważam ze nie powinno się dodawać na Facebooku zdjęć małoletnich dzieci do 16-tego roku życia. Co dla nie których może wydać się to staroświeckie podejście z mojej strony i może być argumentowane tym ze dzisiaj Facebook to codzienność i najszybsza metoda komunikowania się. Niestety na Facebooku, jak wiadomo nie od dzisiaj nie ma praktycznie żadnej ochrony danych. Często śmiać mi się chce słysząc wypowiedzi oburzonych ludzi na temat użytkowania np. programów zabezpieczających które podobno niesamowita ilość danych użytkownika wysyłają w eter. Najlepsze jest w tym to ze ten sam człowiek wyrażający taka opinie o tym programie, posiada czasami nie jedno konto na Facebooku i nie zdaje sobie sprawy ze sam dobrowolnie pozwala na to by wszystko o nim zawarte w jego profilu było dla wszystkich widoczne i dostępne.
Wracając do tematu, nikt nie wie kto tak naprawdę ogląda widoczne dla wszystkich profile i zdjęcia naszych pociech. Takie wstawianie zdjęć dzieci to jakby kuszenie losu , dając często niejednemu pedofilowi legalny dostęp do zdjęć półnagich dzieci. Policja czy inne agencje rządowe robią racje (naloty) na posiadaczy nagich zdjęć małoletnich zapisanych na komputerze, a z drugiej strony to samo prawo toleruje właśnie takie wstawianie przez rodziców czy rodzinę zdjęć swoich nagich dzieci na np. Facebook.
Osobiście nie posiadam konta na Facebooku a powinienem chociaż by ze względu na reklamę mieć. Nie tak dawno przeszedłem dyskusje z moja kuzynka , która wstawiła zdjęcie swoich dzieci na którym był mój syn i doprowadziłem do usunięcia tego zdjęcia z Facebooka. Nikt nie wie ilu pedofilów lub innych zboczeńców ogląda te półnagie dzieci i co myślą lub robią patrząc na te zdjęcia.
Dbajmy o nasze pociechy i chrońmy je nie wstawiając ich zdjęć na publicznie dostępne portale.

Pozdrawiam

Jacenty
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Facebook - hipokryzja czy głupota?...czyli "seksowne" noworodki i dzieci na portalu - przez Jacenty - 07.11.2014, 09:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości