Super infekcja - usuniecie i zabezpieczenie systemu. WŁASNY TEST
#4
ichito napisał(a):Dzięki za test...duży plus Smile Rozumiem, że nie jest to kryptoreklama produktów Baidu i antyreklama pozostałych softów...wierzę, że to spory amatorski test, który miał pokazać coś bardziej z życia czyli mix wszelkiej maści zagrożeń, którym może ulec system mało uważnego usera.

Nie nie jest to kryptoreklama, po prostu wybór padł na niego. Po opublikowaniu testu na tej samej maszynie zrobiłem test następnego wynalazku czyli 360 Total security i też przeszedł pozytywnie. Baidu z silnikiem Aviry i 360 z obydwoma silnikami. Po tym że kolejny program poradził sobie. Doszedłem do wniosku, że może spróbuję przetestować wszystkie darmowe programy, które znam.

zbc napisał(a):Rafikrafiti. To naprawdę ciekawy test. Mógłbyś w formie filmu dawać takie testy. Co do baidu nie jestem pewien, czy aż tak dobrze sobie poradził. Więc proponuję test w czasie rzeczywistym na linkach i próbkach: Baidu AV + COMODO Firewall, a później na tych samych zagrożeniach CIS 8 Beta (ale z konfiguracją którą bym ci podał, ok? [CFW też])
A co do baidu też go podkręć na MAX settings.

Masz rację sam baidu nie jest w stanie obronić systemu samodzielnie, zresztą jak większość darmowego softu, bo zawsze trafi się szkodnik, który wniknie do komputera, dlatego zawsze przy programie AV powinny być stosowane inne rodzaje zabezpieczeń. Co do filmu to nie mam warunków, słabe łącze i harmider w pokoju, więc odpada na razie, ale postaram się zrobić przynajmniej screeny i wstawić do kolejnego testu.

W dodatku przy następnym teście, skupie się na wszystkich darmowych popularnych programach zabezpieczających. Zaraz stawiam nową maszynkę, którą będę infekować przez kilka dni Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Super infekcja - usuniecie i zabezpieczenie systemu. WŁASNY TEST - przez rafikrafiki - 28.10.2014, 14:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości