Błąd instalacji systemu
#5
Starałem się znaleźć więcej info na ten temat, ale faktycznie jest to problematyczne.

Doczytałem że wystarczy że sam bootloader systemu Windows będzie znajdował się na partycji primary (oznaczonej jako aktywna w przypadku braku innego bootloadera - w Twoim przypadku jest pewnie GRUB/Syslinux więc ten atrybut można pominąć). Ogólnie wszędzie zaleca się instalację Windowsa na czysto a później doinstalowanie linuxa - odchodzi problem naprawiania bootloadera Windowsowego, no i omija się problem z jakim Ty się spotkałeś.

Jeżeli instalujesz Windows 7/8 to nie jest koniecznym posiadanie dwóch partycji pod Windowsa (100 lub 350MB na bootloader + system), wtedy możesz podzielić dysk np. na:

/dev/sda1 primary - /boot
/dev/sda2 primary - Windows ze swoim bootloaderem
/dev/sda3 primary - /
/dev/sda4 primary - /home

lub:
/dev/sda1 primary - /boot
/dev/sda2 primary - Windows ze swoim bootloaderem
/dev/sda3 primary - /
/dev/sda4 extended
- /dev/sda5 logical - /home
- /dev/sda6 logical - swap

Możesz mieć maksymalnie cztery partycje główne (primary), lub trzy jeśli chcesz dodać partycje rozszerzoną (extended) z dyskami logicznymi.

--
Zakładając że korzystasz z MBR a nie GPT. W GPT możesz mieć wiele partycji primary, ale nie zainstalujesz Windowsa jeśli nie posiadasz UEFI. I też nie jestem pewien czy wtedy Windows dalej musiałby być na max 4 pozycji.
Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Błąd instalacji systemu - przez JarekMk - 04.03.2014, 07:32
Re: Błąd instalacji systemu - przez Apocalypse - 04.03.2014, 11:26
Re: Błąd instalacji systemu - przez danor - 04.03.2014, 11:49
Re: Błąd instalacji systemu - przez JarekMk - 05.03.2014, 22:29
Re: Błąd instalacji systemu - przez danor - 05.03.2014, 23:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości