Darmowe pakiety biurowe...jakieś opinie?
#1
Niestety...a może wciąż "stety"...nadal używam pakiet Office 2000, który instalowałem jeszcze na Win98. W sumie niczego mu w oczekiwanej funkcjonalności nie brakuje poza jedną rzeczą - zaczyna coraz częściej zawodzić z powodu braku wsparcia dla nowszych formatów...w tym nieszczęsne z małym "x" na końcu:/
Rozglądałem się za darmowym odpowiednikiem innym, niż pakiety oparte na OpenOffice...było ich przez lata kilka co najmniej i nawet najnowszy LibreOffice nie zadowala mnie. Pakiet jest wciąż na tyle niedopracowany, że odinstalowałem go po tygodniu chyba i wróciłem do OO, które też czasem mnie rozwala.
Skupiłem się na pakietach, do których instalki miałem gdzieś z jakiś wcześniejszych moich poszukiwań ale odpadały ze względu na brak polskiej lokalizacji - SoftMaker Office, Ashampoo Office i Kingsoft Office oraz na Lotus Symphony, która podobno polską lokalizację ma.
Wczoraj cały wieczór do późnej nocy spędziłem na sprawdzaniu co, pakiety oferują i wg obserwacji wtedy chyba najbardziej pasują mi
Ashampoo i SoftMaker - razem, bo to właściwie ten sam program pod różnymi nazwami - ponieważ można doinstalować moduł sprawdzania polskiej pisowni
Kingsoft - nie za bardzo, bo choć jest najbardziej rozbudowany i zbliżony do pakietu MS Office, to nie da się wpisywać polskich znaków i nie ma polskiego słownika
Lotus...ten mnie kusił, bo choć to pakiet nieco rozdmuchany dodatkowymi rzeczami, to po instalacji jest właściwie goły i trzeb a doinstalowywać jakieś dodatki, co mnie poraziło po godzinnym dochodzeniu, co i jak mogę sobie dołożyć, by było łatwiej i wygodniej.

Na koniec pytanie...macie jakieś opinie na temat tych pakietów? Może jakieś inne darmowe alternatywy?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Darmowe pakiety biurowe...jakieś opinie? - przez ichito - 28.09.2012, 06:57
Re: Darmowe pakiety biurowe...jakieś opinie? - przez red-red - 12.10.2012, 14:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości