DropMyRights - obniżanie uprawnień aplikacjom
#4
Będzie znów własny post pod poprzednim, ale trudno...
W myśl zasady, że "najciemniej jest pod latarnią" lub "rzeczy oczywiste najtrudniej dostrzec" chcę napisać o czymś, na co w sumie na samym końcu zwróciłem uwagę podczas korzystania z programu. Jak wiemy w DMR działa zasada, że aplikacja ograniczona uruchamia procesy również z ograniczeniami i nie ma odwołania...problemu więc nie ma, kiedy z pozycji takiej aplikacji uruchamiamy plik z nią skojarzony np. dokument tekstowy z Worda, arkusz kalkulacyjny z Excela, obrazek JPG z np. XnView, a plik MP3 z systemowego WMP czy Aimpa. Problem zaczyna się wtedy, kiedy taki plik otwieramy inaczej czyli np. z jakiegoś menadżera plików albo z ikonki Mój komputerlub Moje dokumentyna pulpicie...
- wprzypadku otwierania z systemowego menadżera zasobów (skrót Mój komputer ) lub Moje dokumentynie możemy zrobić właściwie nic, bo to ikony systemowe i nie za wiele w ich właściwościach zmodyfikujemy, poza tym dotyczą zasobów, a nie jednego konkretnego pliku wykonywalnego, który moglibyśmy zawsze uruchamiać przez DMR...
- natomiast dylemat rozwiązuje w tej sytuacji zainstalowanie jakiegoś osobnego menadżera plików i zmodyfikowanie jego skrótu za pomocą DMR w sposób opisany powyżej. Daje nam to taki efekt, że kiedy z menadżera uruchomimy/otworzymy jakiś plik tekstowy, multimedialny, itp. skojarzony z konkretną aplikacją to będzie ona dziedziczyła ograniczenia dokładnie takie, jak menadżer...i gdybyśmy tylko tak uruchamiali/otwierali pliki podczas pracy, to właściwie tylko tyle by wystarczyło zrobić Smile Niestety ten sposób nie wyczerpuje wszystkich możliwości otwierania plików, więc tak czy siak nie uchronimy się od modyfikacji skrótów do samych aplikacji.
Tę drugą metodę przetestowałem na programie FreeCommander...działa za każdym razem w przypadku dokumentów MS Office, plików pdf, plików muzycznych, filmowych, obrazków.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: DropMyRights - obniżanie uprawnień aplikacjom - przez ichito - 18.10.2012, 12:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości