PC Tools IS - Propozycje zmian dla przyszłych wersji
#21
Mikołaj napisał(a):Tak PC Tools korzysta z tej samej technologii chmury co produkt Norton firmy Symantec.

I jeszcze bardziej mam ochotę na korzystanie z tego pakietu. Tylko ta wydajność None2

Dodano: 04 wrz 2012, 20:03

Wsparcie dla wszystkich przeglądarek internetowych.

Nie pamiętam jak to wygląda w obecnej wersji, ale byłoby miło, gdyby kolejna wersja wspierała wszystkie przeglądarki Smile

Dodano: 05 wrz 2012, 19:51

Znalazłem chwilę czasu, więc zainstalowałem PC Tools IS na czystym systemie Windows Vista z poprawkami i sterownikami i...

Początkowo nie było zbyt dobrze. Program przez cały czas coś robił, strasznie spowalniając komputer, czym mnie bardzo zirytował. Ale...

Po kilkunastu minutach jakie program potrzebował na inteligentne skanowanie i zapoznanie się z procesami oraz po trzech restartach okazało się, że program jest... lekki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na sreecnie widać małą ilość bardzo małą ilość odczytów i zapisów We/Wy, co jest niewątpliwą zaletą. Jedynie proces pctsSvc.exe ma ich troszkę więcej. Podejrzewam, że jest to proces odpowiadający za wykrywanie malware. Od czasu do czasu proces pctsSvc.exe wykorzysta troszkę więcej procesora i w zasadzie tyle, jeśli chodzi o obciążenie. Program sobie siedzi w tray-u i pilnuje użytkownika Grin

Jest jeszcze proces BDTUpdateService.exe. Zajmuje on do kilkunastu megabajtów pamięci, procesora prawie nie rusza Smile

Przyznam, że nie takim zapamiętałem PC Tools Internet Security 2012. Obecnie z programu można jak najbardziej korzystać. Fajnie, że programiści popracowali nad nim przez miniony rok.

Dwie uwagi techniczne:
- program zainstalowałem i użytkuję z mniejszą bazą danych (są do wyboru dwie: mniejsza i większa), co zapewne wpływa na wydajność
- ustawienia programu domyślne z małym wyjątkiem - włączyłem sobie Behavior Guard (ThreatFire ), bo domyślnie był wyłączony

Popracuję sobie z nim przez kilka dni, zobaczę jak się będzie sprawował. Przełączę się później na większą bazę malware (jest to możliwe z poziomu ustawień programu) i zobaczę jaka będzie różnica w działaniu.
Uruchomię też trochę naszych forumowych "robaczków" z paczek i zobaczę, czy program w wersji darmowej radzi sobie z ich blokadą na ustawieniach domyślnych.
I sprawdzę przy okazji, czy funkcja oszczędzania energii działa jak należy.

Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: PC Tools IS - Propozycje zmian dla przyszłych wersji - przez preter - 05.09.2012, 18:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości