AVG IS coś popuścił.
#16
Więc tak. Po pierwsze kolego Flash nie Facepalmuj mi tu. Bo to nie jest nikomu potrzebne.
Rozumiesz stwierdzenie "dla mnie"? Jest to subiektywna ocena danego stanu rzeczy. Podkreśliłem do specjalnie. Oznacza to, że ja nie lubie jak mi jakikolwiek skaner on-demand pokazuje, że antywir coś przepuścił. Niestety na tym forum zaczyna się dziać tak, że każdy święcie broni programu jakiego używa.
Hitman oznaczył ten plik .exe jako Malware. Więc jak to jest - to jest malware czy nie? Jesteś mądrzejszy od Hitmana?
Był kiedyś taki użytkownik Jurek jeszcze na starym forum Aviry. Nie wiem czy pamiętasz. On też - co używał to było najlepsze na świecie.
Bo za tym - nie musisz mnie rozumieć. To jest mojezdanie.
Flash999 napisał(a):Plik szkodliwy? Nie. Tylko niepożądany, bo to toolbar. Realne zagrożenie? Nie.

Tu masz racje i się nie spieram. Jakkolwiek ja nie lubię jak mi się coś ładuje niechcianego.
Flash999 napisał(a):Drugi plik tymczasowy - .tmp, niewykonywalny

Flash999 napisał(a):Pierwsze zdanie jest bez sensu. Infekcja - rozumiesz znaczenie tego słowa? Infekcja może być tylko z plików wykonywalnych (.exe, .com, .bat etc.).

Kolego a słyszałeś o czymś takim takim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. To tak dla przykładu. Wirus siedzący w pliku makr atakuje inne pliki z rozszerzeniem .doc. Chcesz mi powiedzieć, że to nie jest infekcja? A chyba nie jest to plik wykonywalny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tutaj masz na przykład temat o tym jak pliki tmp moga być szkodliwe bo są wykorzystywane przez różnego rodzaju świństwa.
Flash999 napisał(a):" Jak nie klikniesz w EXE, to nie ma możliwości istnienia szkodliwego kodu na dysku?"
Te zdanie jest po prostu bez sensu. Co masz na myśli pisząc "istnienia"? Co z tego, że plik znajduje się na dysku, a żadna aplikacja go nie odczyta? Wtedy jest całkowicie nieszkodliwy.

Co to za głupoty waść wypisujesz. Co to znaczy żadna aplikacja go nie odczyta.
Tak na szybko:
"Wirus komputerowy nie może działać sam, potrzebuje nosiciela w postaci programu. Ze względu na rodzaje wirusów można podzielić je na:

dyskowe – infekują sektory startowe dysków twardych
plikowe – infekują pliki wykonywalne danego systemu operacyjnego
wirusy BIOS-owe – niszczą BIOS komputera (oprogramowanie odpowiadające za poprawną konfigurację i start systemu)
makrowirusy – atakują przez pliki niewykonywalne, np. pliki dokumentu Word lub Excel, infekcja odbywa się poprzez makra zawarte w tych dokumentach
wirusy komórkowe – na razie rzadko spotykane, lecz wkrótce będą stanowić istotne zagrożenie w związku z rozwojem oprogramowania dla telefonów"

Więc chyba są wirusy, które dla swojego działania nie potrzebują aplikacji bo np. infekują od razu boot sector.
Flash999 napisał(a):Zapamiętaj jedno:
infekcja ≠ malware
To są dwa różniące od siebie pojęcia, niemające nic ze sobą wspólnego!


Infekcja i Malware nie mają ze sobą nic wspólnego? Ciekawe myślenie. To rozumiem, że infekcja nie pochodzi od programu Malware. Czyli, że nie można powiedzieć, że malware to plik z którego pochodzi infekcja?

To chyba tyle. Życzę Ci trochę większego dystansu do życia. Szanujmy się nawzajem a poziom będzie wyższy. Widzę, że jestem ponad 2x od Ciebie starszy więc prosiłbym Cię bardzo abyś zachował do mnie szacunek i nie wyskakiwał z tekstami w stylu "nie rozumiesz" i wykrzyknikami. Czujesz się przez to lepiej?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
AVG IS coś popuścił. - przez Galactico - 01.08.2012, 08:24
Re: AVG IS coś popuścił. - przez ktośtam - 01.08.2012, 08:26
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Galactico - 01.08.2012, 08:35
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Flash999 - 01.08.2012, 11:52
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 01.08.2012, 12:07
Re: AVG IS coś popuścił. - przez A_B_C - 01.08.2012, 12:13
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 01.08.2012, 12:14
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Flash999 - 01.08.2012, 14:20
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 01.08.2012, 14:45
Re: AVG IS coś popuścił. - przez KaMiL - 01.08.2012, 17:51
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 03.08.2012, 06:48
Re: AVG IS coś popuścił. - przez KaMiL - 03.08.2012, 09:01
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Galactico - 03.08.2012, 09:07
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 03.08.2012, 09:37
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Flash999 - 03.08.2012, 17:40
Re: AVG IS coś popuścił. - przez Apocalypse - 06.08.2012, 07:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości