Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich
#10
andrzej76 napisał(a):Oczywiście ASG żarty sobie robi , bo to zaledwie 3MB ramu w najbogatszej jego wersji Complete. Sam antywirus od Webroot-a zużywa 300kb -1Mb ramu.
Z tego co zauważyłem to maksymalnie porywa się do 6-8 Mb ramu przy otwieraniu jakiejś aplikacji na komputerze, gdyż ją wtedy sprawdza. Ot , cały Webroot.


Potwierdzam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z racji tego iż długi czas dążyłem do jak najszybszego i jak najmniej zasobożernego systemu poznałem się na większości lekkich rozwiązaniach zabezpieczających system i również polecić mogę nortona 2012, avasta7 (lekki choć zaliczył raz u mnie wpadkę), eset4 (dopiero wersja 5 zaczęła zużywać 80mb ramu choć program jest nieodczuwalny podczas pracy w systemie. Ewentualnie możesz zrobić backup systemu keriverem zrezygnować z rozwiązania antywirusowego instalując jedynie trafficlight w przeglądarce i powiedzmy raz na 3dni skanować system HitmanPro36 lub mbamem. Jeśli już zależy Ci na wysokiej wydajności to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. TrafficLight uchroni Cię z pewnością od niektórych infekcji w razie co skanerem na żądanie zniwelujesz ewentualną infekcje a jak już mielibyśmy lipę to przywracanie systemu keriverem i z bani Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich - przez Eugeniusz - 10.04.2012, 15:58
Re: Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich - przez Eugeniusz - 10.04.2012, 18:46
Re: Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich - przez Eugeniusz - 10.04.2012, 20:35
Re: Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich - przez andrzej76 - 10.04.2012, 23:49
Re: Starsze antywirusy i aktualizacje baz do nich - przez Street - 11.04.2012, 09:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości