[Poradnik] Zabezpieczamy WiFi w Neostradzie na Livebox
#8
Blade napisał(a):Nowsze urządzenie otrzymamy tylko wtedy gdy zerwiemy starą umowę i podpiszemy nową. Tak było kiedyś ale w tej kwestii chyba nic się nie zmieniło.


Jest jeden sposób. Na wniosek montera z tepsy o możliwość wymiany.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zrywało mi połączenie w weekendy, po telefonach po cichutku zmniejszyli mi stopniowo prędkość z 20 Mb/s do 13. Mogłem przejść co prawda na 10 Mb/s, zyskał bym na rachunku 5 zeta a nie jest powiedziane że problem by zniknął.
Przyszedł monter, zagadałem - napisał w zaleceniach o wymianę, zadzwonił o podniesienie prędkości i gitara. Na drugi dzień telefon na 800102102 okazało się że mogę iść wymienić.
Prędkość też wreszcie dali taką jaką powinna być i na razie wszystko chodzi ok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A wymienić warto:
Cytat: w module Wi-Fi nowego Liveboksa jest obsługa szyfrowania WPA/WPA2, które daje większe bezpieczeństwo połączenia bezprzewodowego niż stosowana w poprzednim modelu technologia WEP
Jest większą prędkość transmisji Wi-Fi punkt dostępowy w standardzie 802.11n. Przydatną nowością jest także funkcja WPS, która umożliwia łatwe połączenie komputerów z Liveboksem bez potrzeby wpisywania hasła zabezpieczającego. Wystarczy w momencie podłączania nowego urządzenia do bezprzewodowej sieci nacisnąć na specjalny przycisk, który znajdziemy na obudowie Liveboksa. Jest też funkcja serwera DLNA, która pozwala udostępniać pliki multimedialne urządzeniom obsługującym tę technologię, na przykład telewizorom, konsolom do gier czy sieciowym odtwarzaczom. Dzięki temu filmy czy zdjęcia zgromadzone na podłączonym do Liveboksa dysku zostaną automatycznie wykryte przez tego typu urządzenia i można je oglądać na dużym ekranie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Poradnik] Zabezpieczamy WiFi w Neostradzie na Livebox - przez Konto usunięte - 09.12.2011, 18:31
Re: [Poradnik] Zabezpieczamy WiFi w Neostradzie na Livebox - przez Konto usunięte - 09.12.2011, 19:42
Re: [Poradnik] Zabezpieczamy WiFi w Neostradzie na Livebox - przez slawektor - 09.12.2011, 23:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości