DRIVE SENTRY-następny hips?
#6
TF jest bardzo cichym programem w codziennym uzytkowaniu. Mnie raptem ukazal sie moze 2 razy do tej pory. TF posiada liste programow/skryptow ktore sa uwazane sa niebezpieczne i lista ta ciagle jest aktualizowana - to dla tego aktualizuje sie kazdego dnia automatycznie.
Tak DS posiada liste jak TF tyle ze to lista jest bardziej uboga, moze kiedys dogoni TF.
TF i DS sa programami typu HIPS (nie classic HIPS). TF ponadto nie zablokuje dzialania keyloggerow (nie wiem czemu ale chyba jego lista nie jest pod tym wzgledem przygotowana) Robilem wiele testow i TF nawet nie pisnal gdy uruchamialem keyloggera na komputerze - co innego OA, ktory od razu wyswietlil info co ten program chce zrobic i zasugerowal zablokowanie uruchamiania programu.
Jak widzisz roznice sa znaczne i wyglada na to ze kazdy program sluzy do czegos innego i uzupelnia poprzedni dodajac nowe funkcje. Nie jestem autorem tych programow i nie czuje sie na tyle kompetentna osoba by wyjasniac Ci dalsze szczegoly dzialania opisanych softow, ktore sa bardzo zawile i sam do konca ich nie rozumiem.
Najlepiej przetestowac swoj komputer i zobaczyc z jaka konfiguracja HIPS jest najbardziej zabezpieczony.

Mozesz poszukac w necie testow ZEMANA keylogger, sa tam 4 czy 5 testow na keyloggery typu: wpisywanie znakow z klawiatury, robiace screena Twojego ekranu, przechwytujace obraz z kamerki, etc...
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
DRIVE SENTRY-następny hips? - przez lunaticdreams - 31.08.2008, 19:12
Re: DRIVE SENTRY-następny hips? - przez Creer - 31.08.2008, 19:48
Re: DRIVE SENTRY-następny hips? - przez lunaticdreams - 31.08.2008, 20:15
Re: DRIVE SENTRY-następny hips? - przez Creer - 31.08.2008, 22:04
Re: DRIVE SENTRY-następny hips? - przez lunaticdreams - 01.09.2008, 14:13
Re: DRIVE SENTRY-następny hips? - przez Creer - 13.11.2011, 10:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości