Ustawienia zapory a architektura sieci
#2
Czytam ten post od 15 minut i nie wiem o co chodzi. Odświeżyłem nawet kilka razy stronę, myślałem że coś dodasz Smile
lukasamd napisał(a):Jak to się więc ma do ustawień? Wszystko ok, poza ręcznie wbitym adresem routera, od którego pakiety powinny być monitorowane i dla którego komputer powinien się względnie "ukrywać"? No ale tu nasuwa się samo przez się: przecież dane z innych komputerów też lecą najpierw do routera, a dopiero potem do mnie...

Gdy masz włączoną zaporę sieciową u siebie, to ona filtruje wszystkie połączenia, czy należą do diagnostyki sieci, czy też to zwykły HTTP. Tak więc nawet gdyby ruter stał się złym ruterem i chciał wyrządzić krzywdę, nic się nie stanie bo przecież masz zaporę. A sieć zaufana to tylko takie ułatwienie, by usługa NETBios czy Samba działała bez zbędnych poprawek (czyli owa komunikacja między komputerami)

BTW: W Outpoście jest taka fajna funkcja dotycząca kontroli sieci LAN: można zablokować komunikację, zezwolić na NETBIOS lub na wszystko.
Zresztą większość cywilizowanych ruterów ma firewalle.

Proszę, określ dokładnie temat.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Konto usunięte - 29.07.2011, 09:26
Re: Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Eugeniusz - 29.07.2011, 09:52
Re: Ustawienia zapory a architektura sieci - przez Konto usunięte - 29.07.2011, 13:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości