Wymiana płyty głównej
#1
Witam.
Pozostała mi jedna rzecz do wymiany w PC a mianowicie płyty główna.Posiadam Asusa P5VD2-MX SE na chipsecie Viaa chciał bym wstawić coś nowszego z Gigabyte na chipsecie Intela .Pytanie jak dokonać tej zmiany bez ponownej instalacji XP.Czy jest taka możliwość? Jeśli ktoś dokonywał takiej zmiany proszę o pomoc.
Znalazłem taki opis ale nie wiem jak to jest w praktyce.

"Po wymianie płyty głównej i uruchomieniu Windows XP zobaczysz niebieski ekran. System nie jest przygotowany do takiej zmiany sprzętu i zmusza użytkownika do reinstalacji, co jest czasochłonne, kłopotliwe, a może także spowodować utratę dokumentów, jeśli przypadkowo zdecydujesz się na formatowanie partycji systemowej czy wykonasz jakieś nierozsądne posunięcie.

Możesz obejść ten problem, wykonując poniższe czynności:
1. Przed zmianą płyty głównej przejdź w Windows XP do Panel sterowania/System/Sprzęt/Menedżer urządzeń.
2. Odszukaj na liście urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI.
3. Rozwiń tę gałąź i kliknij dwukrotnie wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przejdź do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik.
4. W nowym oknie zaznacz Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznacz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij Dalej.Następnie zaznacz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i kliknij Dalej.
5. W następnym oknie zaznacz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE i kliknij Dalej. Nastąpi instalacja sterowników.
6. Teraz możesz wymienić płytę główną, a następnie uruchomić Windows XP bez oglądania niebieskiego ekranu. "
POZDRO.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wymiana płyty głównej - przez royter - 10.02.2011, 10:21
Re: Wymiana płyty głównej - przez Konto usunięte - 10.02.2011, 10:26
Re: Wymiana płyty głównej - przez royter - 10.02.2011, 10:45
Re: Wymiana płyty głównej - przez Creer - 10.02.2011, 12:09
Re: Wymiana płyty głównej - przez royter - 01.07.2011, 13:36
Re: Wymiana płyty głównej - przez bardok206 - 01.07.2011, 14:40
Re: Wymiana płyty głównej - przez tommyklab - 13.11.2011, 11:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości