Defense+ i DefenseWall - porównanie.
#1
Na naszym forum panuje przekonanie, że klasyczne hipsy katują pytaniami i nie są zbyt skuteczne a hipsy z piaskownicą nie wymagają obsługi i są wyjątkowo skuteczne.
Z mojego doświadczenia wynika, że tak nie jest Smile
Oczywiście HIPS Online Armor czy Host Protection Outposta na wysokim poziomie ochrony nawet dla człowieka zrównoważonego psychicznie są praktycznie nie do użytku ze względu na intensywność pytań.
Ale już w przypadku Defense+ na poziomie bezpiecznym jest znacznie lepiej. Podczas instalacji nieznanego programu (znane są w bazie Comodo) trzeba tylko raz kilknąć aby zezwolić. W przypadku DW trzeba kliknąć dwa razy. PPM raz i LPM drugi raz - uruchom jako zaufany Smile

Oczywiście w przypadku wykrycia infekcji DW się raczej o nic nie pyta ale trzeba się potem zajmować usuwaniem śladów i restartować system co też wymaga pewnego wysiłku.
Poza tym zdarzają się czasem niegodności i błędy w DW, które ograniczają nieco funkcjonalność i skuteczność tego programu.

GeSWall na domyślnym poziomie również zadaje pytania a dopiero po odpowiedniej konfiguracji się nie odzywa. Nie jest to jednak HIPS zbyt dopracowany i przyjazny użytkownikowi a na pewno niezaawansowanemu. Bardzo trudno jest (mnie się nie udało) zaizolować napędy w tym hipsie.

Nie wiem co kierowało zachowaniem kolegi VenomXa ale ja po uruchomieniu kilkunastu wirusów przy użyciu D+ nie miałem najmniejszych problemów a w systemie nie było nawet żadnych śladów po wirusach. Skanowałem potem system ESET Online Scannerem, MBAM i Comodo AV.
Testy również pokazują, że HIPS Comodo w trybie bezpiecznym niczego nie przepuszcza podobnie jak OA na domyślnych i Outpost na wysokich ustawieniach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wiadomości w tym wątku
Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 03.09.2009, 15:57
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Konto usunięte - 03.09.2009, 16:18
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 03.09.2009, 21:55
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 03.09.2009, 22:08
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 03.09.2009, 22:43
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 09:33
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 10:26
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 11:09
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 12:43
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Konto usunięte - 04.09.2009, 14:19
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 16:07
Re: Defense+ i DefenseWall - porównanie. - przez Jurek - 04.09.2009, 16:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości