Menedżer Haseł
#2
Nie rozumiem...

Jak chcesz bezpiecznie przechowywać hasła w 1 miejscu bez jego zabezpieczenia...
Narzekasz że trzeba podać hasło aby mieć dostęp do bazy haseł ale z drugiej strony narzekasz że każdy może je podejrzeć gdy jest otwarte.
Po to sie zamyka aby nikt nie mógł zaglądać do środka... to troche jak zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko.

Uruchamiasz keepas podajesz hasło logujesz sie za pomocą jego na inne strony które ci interesują i wylogujesz sie z keepass.
Opcjonalnie możesz trzymać sesje zalogowania sie w przeglądarce, aby nie trzeba było logować sie za każdym razem na wybrane strony.

Zmień na bardziej prostsze hasło w dzisiejsze dobie to prędzej keyloger wychwyci ci dane niż ktoś będzie sie bawił w brtutuforce do złamania danych.
Dla mnie Keepass jest wygodniejszy bo jak loguje sie na strone to musze uzupełnić 2 belki nick/e-mail oraz hasło a majać keepass zintegrowany z przeglądarką podaje tylko główne hasło do keepass i on uzupełnia mi obie belki automatycznie więc mimo woli jednak mam mniej wpisywania.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Menedżer Haseł - przez TheShadow - 09.05.2021, 11:17
RE: Menedżer Haseł - przez Quassar - 09.05.2021, 13:53
RE: Menedżer Haseł - przez bluszcz - 09.05.2021, 14:44
RE: Menedżer Haseł - przez TheShadow - 09.05.2021, 15:48
RE: Menedżer Haseł - przez Quassar - 09.05.2021, 15:56
RE: Menedżer Haseł - przez M'cin - 10.05.2021, 16:43
RE: Menedżer Haseł - przez yaslaw - 15.06.2021, 16:47
RE: Menedżer Haseł - przez Quassar - 15.06.2021, 18:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości